Antrasis pasaulinis karas referatas


Referato pradzia. 2 pasaulinis karas referatas.

Antrasis pasaulinis karas. Tikslas. Įvadas. Antrojo pasaulinio karo priežastys. Karo pradžia lenkijoje. Karo eiga. Sovietų sąjunga, jav ir japonija stoja į karą. Ssrs užsienio politika antrojo pasaulinio karo pradžioje. Sovietų sąjunga okupuoja lietuvą. Lietuva vokiečių okupacijos metais. Antrojo pasaulinio karo padariniai. Antrojo pasaulinio karo padariniai. Išvados. Naudota literatūra.

Antras pasaulinis karas paėmė beveik visą pasaulį. Hitleris po greitos pergalės Lenkijoje ėmėsi karinės kompanijos Vakaruose. 1940 m., birželio 17 d., Prancūzijos vyriausybė pasirašė paliaubų susitarimą. Vermachtas – nacistinės Vokietijos kariuomenė – skynė vieną pergalę po kitos. Hitleris užėmė daniją ir Norvegiją, visą Balkanų pusiasalį, o Rumuniją, Vengriją, Slovakiją ir Bulgariją pavertė savo sąjungininkėmis. Milžiniški Europos plotai atsidūrė Hitlerio valdžioje. Tik Anglija dar laikėsi prieš Vokietijos karo aviacijos ir povandeninių laivų atakas. 1941 m., birželio 22 d., vermachtas įsiveržė į Tarybų Sąjungą. Hitleris ketino kariaudamas su ja sutriuškinti komunizmą, išnaikinti Europos žydus ir sukurti savąją „Rytų imperiją“. O Stalinas pašaukė TSRS tautas stoti į Didijį Tėvynės karą. Speiguota Rusijos žiema ir TSRS kariuomenės pasipriešinimas sustabdė vokiečių kariuomenę prie Maskvos ir Leningrado ( dabartinio Sankt Peterburgo); pastarasi ištvėrė dviejų metų blokadą. 1942/43 metų žiemą vokiečiai patyrė baisų pralaimėjimą prie Stalingrado. Daugelis šalių jūrų laivynais buvo aprūpinti lėktuvnešiais, taigi aviacijos bazės buvo mobilios. Lėktuvai taip pat galėjo pakelti didelius bombų užtaisus, dėlto civilai gyventojai karo baisumus išgyveno visai kitaip. Technika padarė efektyvesnį žudymą: buvo sunaikinti šeši milijonai žydų. Karas pasibaigė ir atvedė žmoniją į atominį amžių.

Per 50 milijonų žmonių žuvo, apie 55 procebtus žuvusiųjų buvo civiliai.

Vokietija 1941 m. pavasarį užėmė Jugoslaviją ir Graikiją, kad užsitikrintų pietinį frontą. Keletas valstybių Balkanuose pareiškė norą paremti Vokietiją kariniais daliniais puolant Sovietų Sąjungą.

1941m. birželio 22d. prasidėjo Vokietijos ir SSRS karas. Lietuvoje prasidėjo antikomunistinis sukilimas. Jis pasitarnavo vokiečiams, tačiau Hitlerio planuose nebuvo vietos laisvai Lietuvai. Vokiečiai ėmė žudyti žydus, su komunistais bendradarbiavusius lietuvius. Prasidėjo lietuvių kolonizacija. Žydai buvo izoliuojami, sušaudomi. Nukentėjo ir jiems padedantys lietuviai. Daug lietuvių išvežta darbams į Vokietiją. Į vokiečius imta žiūrėti kaip į priešus. Susikūrė pogrindinės organizacijos, siekiančios išsaugoti tautą ateinančioms kartoms. Veikė lenkų partizanų būriai, kurie terorizavo ir žudė civilius lietuvius Vilniaus krašte. Lietuviai partizanai žudė pas vokiečius dirbančius lietuvius, tad į juos žiūrėta priešiškai. Kai kurie lietuviai pasidavė vokiečiams ir stojo į jų armiją, o kai kurie pasitraukė į Rusiją. 1944m. Raudonoji armija užėmė Lietuvą.

  • Microsoft Word 133 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (1889 žodžiai)
  • Mokykla
  • Greta
  • Antrasis pasaulinis karas referatas
    9 - 1 balsai (-ų)
Antrasis pasaulinis karas referatas. (2013 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/antrasis-pasaulinis-karas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 26 d. 19:50
×