Antrinių žaliavų surinkimo analizė


Bendoji dalis. Praktikos tikslas, uždaviniai, bendros žinios apie AB„Panevėžio specialus autotransportas, gamybinės veiklos sritys. Įmonės vykdoma veikla, kokybės valdymo sistemos. Mišrių buitinių atliekų surinkimo iš privačių valdų specifika surinkimo tara, išvažimo periodiškumas, apmokėjimas už suteiktas atliekų tvarkymo paslaugas. Atliekas tvarkančių įmonių registas. Teisės aktai, reglamentuojantys atliekų tvarkymą. Kokybės valdymo sistemos. Antrinių žaliavų surinkimas, jų kiekiai, perdirbimo būdai. Antrinių žaliavų pirminis rūšiavimas , jų rūšys surinkimo sistema iš gyventojų bei įmonių ir organizacijų Panevėžio mieste. Antrinių žaliavų perdirbimo būdai. Panaudotų padangų surinkimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

 Surenka ir išveža buitines, statybines ir griovimo, stambiagabarites pavojingas didžiąsias atliekas bei biologiškai skaidžias (šakas, lapus, žolę, šieną) atliekas.

Valo, plauna ir laisto gatves ir kitas teritorijas, prižiūri gatves, žiemą (barsto smėlio ir chloridų mišiniais) išveža sniegą. Atveža techninį vandenį.

Parduoda smėlio-chloridų mišinį (žiemą).

Gaudo benamius gyvūnus. Eutanazijai iš miesto gyventojų gyvūnai (šunys ir katės) priimami nemokamai.

Prižiūri Panevėžio miesto kapines ir administruoja kapavietes.

Darbo tikslas – susipažinti su aplinkosauginę veiklą vykdančiomis institucijomis,išmokti patikrinti kokybinių analizių duomenų teisingumą.Mokėti vertinti gamybos metu išmetamų teršalų valymo technologijas.

Darbo objektas – AB „Panevėžio specialus autotransportas“ Atliekų tvarkymo skyrius.

Tema – Antrinių žaliavų surinkimo analizė.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti įmonės vykdomą veiklą, kokias kokybės valdymo sistemas turi įsidiegusi.

Išnagrynėti ir apžvelgti kokias antrines žaliavas surenka, jų kiekius,perdirbimo būdus.

Aprašyti ir schematiškai pavaizduoti kaip vyksta panaudotų padangų surinkimas.

Darbo metodai – susipažinimas su aplinkosauginės veiklos sritimi ir aplinkosauginės veiklos dokumentai.

AB„Panevėžio specialus autotransportas” buityje susidarančų atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas teikia Panevėžio miesto :

Atliekos surenkamos iš daugiabučių namų gyventojų 1,1 m3 konteineriuose. Bendro naudojimo (prie daugiabučių namų) konteineriai periodiškai dezinfekuojami ir plaunami.Konteinerių visame mieste yra virš 800.

Individualių valdų savininkams buitinės atliekos išvežamos periodiškai pagal individulias sutartis ir iš anksto suderintus grafikus.Vieną arba du kartus per mėnesį. Klientas pats gali pasirinkti kokios talpos konteinerio jam reikės,taip pat gali turėti ir du skirtingų talpų,arba du vienodos talpos konteinerius, Taip pat pasirenka išvežimo periodiškumą. Atliekos išvežamos iš privačių valdų, surinktos plastikiniuose (120, 240 litrų) konteineriuose arba polietileniniuose 100 litrų talpos maišuose. Polietileniniuose maišuose surinktos atliekos, tik tada , jei klientas neturi kur laikyti konteinerio (Pvz. senamiestyje ar ofisuose) , ar planuoja turėti papildomų atliekų).

Išrašas iš ATĮR(Atliekas tvarkančių įmonių registas).Šiame registre kaip matome pateiktas atliekos pavadinimas,jos kodas,pavojingumas ir tvarkymo budas. Šiuo metu yra 715 atliekų kurios yra tvarkomos AB „Panevėžio specialus autotransportas“. Įvedus įmonės ATĮR/JAR kodą galima peržiūrėti kokia įmonė kokias atliekas ir kaip tvarko.

Kai kurie kiekiai yra konfidenciali informacija. Apie 31tūkstantį tonų buitinų atliekų vežama pašalinti į savartyną, o iš jų apie 15tūkstančių tonų keliauja per pirminį rūšiavimą.

Naudotos padangos yra surenkamos apvažiavimo būdu. Schemos kaip surinkimas vyksta nėra. Šiuo metu yra nemaža naudotų padangų surinkimo ir jų tvarkymo problema. Kiekvienais metais surenkama didelė dalis padangų paliktų prie konteinerių ar numestų tiesiog prie gatvės. Kiekvienais metais padangų surenkama daugiau kaip 100t. Padangų surinkimui skirtas išlaidas apmoka Savivaldybė. Padanga kaip atlieka nėra kenksminga, tačiau ji taip pat yra atlieka,kurią galima panaudoti šilumai gaminti.

  • Aplinka Analizė
  • Microsoft Word 702 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2707 žodžiai)
  • Milda
  • Antrinių žaliavų surinkimo analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Antrinių žaliavų surinkimo analizė. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/antriniu-zaliavu-surinkimo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:58
×