Antroji ir trečioji pensijų pakopos. Pensijų fondų veikos reguliavimas


Mykolo Romerio universitetas. Pensijų pakopa. Paskirstoma rizika  . Tikėtina , kad sukaupiama didesnė pensija. Pensijų fonde kaupiamos lėšos toliau investuojamos. Mažėja sutarties administravimo mokesčiai , . Valstybė skatina mažamečius vaikus auginančius tėvus. Suteikiama galimybė bet kada keisti pensijų kaupimo bendrovę , . Suteikiama galimybė iš pensijų fondų išmoką gauti anksčiau , . Dalyviai tebeturi teisę gauti „ Sodros “ mokamas socialines išmokas  . Pensijų fonde sukauptos lėšos yra paveldimos. Pensiją gausite iš kelių šaltinių  — . Fondo investavimo strategiją . Imamus mokesčius. Pensijų fondų veikos reguliavimas. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe aš bandysiu analziuoti kuo ypatingos ir kuo skiriasi II bei III pensijų pakopos, išsiaiškinti jų, trūkumus ir privalumus, reikalavimus, bei ypatybes. Taip pat trumpai bandysiu išanalizuoti pensijų fondo veiklos reguliavimą, jos reikalavimus, bei atsiradimą.

Dalyviai tebeturi teisę gauti „Sodros“ mokamas socialines išmokas: ligos, motinystės ir kitas.

Įmokos į III pakopos pensijų fondus nėra automatiškai mokamos. Žmogus pats turi rūpintis, kad jos būtų sumokėtos. Daugelis bankų teikia automatinio pervedimo į III pakopos pensijų fondus paslaugą, todėl šį procesą galima automatizuoti. Tereikia nueiti į banką ir nurodyti, kokią pinigų sumą kiekvieną mėnesį norima pervesti į III pakopos pensijų fondą.

Pagrindinis III pakopos pensijų fondų privalumas yra mokestinės lengvatos. Investuodamas į pensijų fondus žmogus galit pasinaudoti 15 proc. pajamų mokesčio lengvata nuo pensijų įmokų. Šios lėšos bus pervestos deklaravus pajamas Valstybės mokesčių inspekcijai. Pinigai, gauti pasinaudojus šia lengvata, pervedami į asmens sąskaitą, juos gali naudoti taip kaip norima. Protinga būtų šiuos pinigus reinvestuoti atgal į III pakopos pensijų fondą, taip gyvenimas pensijoje taptų dar gražesnis.

Skiriant deramą dėmesį III pakopos pensijų fondams į pensiją galima išeiti penkiais metais anksčiau. Mokant tokias įmokas, nuo kurių gaunama daugiausiai naudos iš mokesčių lengvatos, išeinant į pensiją, apie 20 – 40 proc. visų pastovių pajamų gali sudaryti III pakopos pensijų fondo išmokos.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1316 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ignas
  • Antroji ir trečioji pensijų pakopos. Pensijų fondų veikos reguliavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Antroji ir trečioji pensijų pakopos. Pensijų fondų veikos reguliavimas. (2015 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/antroji-ir-trecioji-pensiju-pakopos-pensiju-fondu-veikos-reguliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:18
×