Antrojo pasaulinio karo 1-asis etapas


Antrojo pasaulinio karo konspektas. 2 pasaulinio karo 1 etapas. Karas uz europos ribu japonijos kapituliacija ir antrojo pasaulinionkaro padariniai. Antrasis pasaulinis karas i etapas padariniai. Antrojo pasaulinio karo 1 etapas.

Antrojo pasaulinio karo 1-asis etapas. Molotovo ir Ribentropo paktas. II pasaulinio pradžia. Vokietijos veiksmai pirmaisiais karo metais. Sovietų Sąjungos veiksmai pirmaisiais karo metais. Lietuvos nepriklausomybės praradimas. Savitarpio pagalvos sutarties sudarymas. Savitarpio pagalbos sutarties atgarsiai Lietuvos visuomenėje. Sovietų Sąjungos ir Lietuvos santykių pablogėjimas. Sovietų Sąjungos ultimatumas. Ultimatumą priėmus. Lietuva per pirmąją sovietų okupaciją. Okupacijos pradžia. Liaudies vyriausybė ir jos darbai. Liaudies seimas. Tolesnė karo eiga Europoje ir Vokietijos pralaimėjimas. Pagrindiniai Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karo veiksmai. Tolesni karo veiksmai Europoje. Antihitlerinės koalicijos sudarymas. Antrasis frontas. Karas už Europos ribų, Japonijos kapituliacija ir Antrojo pasaulinio karo padariniai. Japonijos karo veiksmai. Antrojo pasaulinio karo padariniai.

•Svarbiausi jų mūšiai vyko Koralų jūroje, juose Japonai patyrė didžiulių nuostolių.

•1943m. amerikiečiai ėmėsi „šokinėjimo per salas“ tiktikos. Turėdami pranašumą ore ir jūrose, jie užimdavo mažesnes salas ir iš jų stengdavosi neutralizuoti netoliese esančias didesnes Japonų karines bazes. Birželio mėn užėmus Okinavos salą, iš jos pradėti bomborduoti Japonijos miestai. Tačiau japonai pradėjo siųsti savo karines pajėgas ir JAV suprato, kad tai gali iš jų atimti daugiau nei milijoną karių gyvybių, todėl JAV nusprendė panaudoti branduolinį ginklą: 1945m. rugpjūčio 6d. ji numestra ant Hirosimos, o rugpjūčio 9d. and Nagasakio.

•Rugpjūčio 8d. SSRS paskelbė karą Japonijai (kaip ir buvo žadėjusi). Japonijos vyriausybe kapituliavo. Rugsėjo 2d pasirašytas japonų kapituliacijos aktas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (2513 žodžiai)
  • Arturas
  • Antrojo pasaulinio karo 1-asis etapas
    10 - 2 balsai (-ų)
Antrojo pasaulinio karo 1-asis etapas. (2013 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/antrojo-pasaulinio-karo-1-asis-etapas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:23
×