Antropogeninė tarša


Antropogeninė tarša. Antropogeninis aplinkos užterštumas yra žmogaus veiklos padarinys. /22/. Rūgštieji lietūs Šiltnamio efektas Didžiausi. Rūgštiniai lietūs. Rūgštusis lietus – lietus, kurio lašuose padidėjęs sieros bei azoto rūgščių kiekis. Šiltnamio efektas. Šiltnamio efektas – neigiamas procesas. Taršos mažinimo politika 2021-2030 m. Lietuvos respublikos nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas 2021-2030 m. Didžiausi teršėjai. Atmosferą labiausiai teršia transportas. Transporto taršos mažinimo politika. Pagrindinė išmetamų ŠESD*. Atliekų rūšiavimas. Peržiūrėkite šį video, tikiu kad nenusivilsite Žaliasis taškas. Žaliasis miestas. Žmonės apželdina savo balkonus, sienas. Ką išmokau. Prisiminiau kas yra rūgštiniai lietūs ir šiltnamio efektas. Informacijos šaltiniai.


Rūgštieji lietūs Šiltnamio efektas Didžiausi teršėjai Taršos mažinimo politika Transporto taršos mokesčiai Atliekų rūšiavimas Žaliasis miestas Ką išmokau Informacijos šaltiniai.

Šiltnamio efektas – neigiamas procesas, dėl kurio atmosferos sugeriamas infraraudonasis spinduliavimas šildo planetą.

Atmosferą labiausiai teršia transportas, statybinių medžiagų, pramonės ir energetikos įmonės. Didžiausi vandens teršėjai: chemijos, žemės ūkio ir maisto pramonė, gyvulininkystės kompleksai. Jie ne tik išmeta į aplinką daug kenksmingų medžiagų, bet ir kelia triukšmą, skleidžia virpesius ir perteklinę šilumą. Lyginamosiose 1990 ir 2018 metų diagramose dešinėje, galime matyti ŠESD* pokytį (%) pagal sektorius. Ryškiausias paskutinių metų teršėjas Lietuvoje – transportas.

Pagrindinė išmetamų ŠESD* kiekio mažinimo priemonė transporto sektoriuje yra perėjimo prie mažiau taršių energijos šaltinių (pavyzdžiui, elektros, biodegalų). Transporto priemonių taršos mokestis yra vienas iš efektyvesnių būdų, skatinantis mažinti taršą, o 95 % surinktų lėšų yra skiriama klimato kaitos programos tikslams. Nuo 2020 metų daugelis Europos sostinių aktyviai ragina palikti savo automobilius už miesto centro ribų ir naudotis viešuoju transportu.

  • MS PowerPoint 5137 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (441 žodžiai)
  • Mokykla
  • Saulė
  • Antropogeninė tarša
    10 - 1 balsai (-ų)
Antropogeninė tarša . (2021 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/antropogenine-tarsa.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 03:59
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo