Antropologinis tyrimas


Antropologiniai tyrimai. Jav kliometrine mokykla. Kliometrines mokyklos. Kliometrijos mokyklos atstovai. Antropologiniai dabai.

Koks istorijos supratimo, tyrimo ir aprašymo būdas man labiausiai priimtinas.

Istorija, kad ir kaip į ją žvelgtume, visą laiką yra nevienalytė. Laiko, kultūros, visuomenės ar įvairių procesų atžvilgiu. Todėl neišvengiamai istorija yra sudaryta iš atskirų, tam tikromis jungtimis, susijungusių segmentų.

Analogija tarp segmentų sudarančių istoriją yra ta, kad norint nagrinėti ir tirti istoriją, ją reikia sudalinti tam tikrais vienetais. Todėl čia pasirenku vienetą, kaip antropologinę prieigą, į kiekvieną įmanomą vietą įrašau žmogų. Argumentuodama tuo, jog žmogus yra tas vienetas, kurį galima analizuoti, tirti jo santykį su aplinka ir vykstančiais procesais, jis yra tas, kuris kuria istorija, kurio įtaka ir tobulėjimas čia, istorijoje padarė didžiausią įtaką. Juk istorija ir apima pagrinde žmogaus vystimosi laikotarpį, jo tobulėjimo padarinius ir besiformuojančia ar susiformavusią kultūrą. Lygiai taip pat, kaip ir su matematiniu vienetu, kuris yra sąliginis ir sutartinis bei panaudotas moksle vien tam, kad butu galima patogiau nagrinėti ir ieskoti atsakymų, žmogus yra tas, kuriuo remiantis nagrinėti ir tirti istoriją yra geriausia. Kaip ir su atskiru vienetu, taip ir su žmogumi yra aišku, jog individas, šeima, bendruomenė ir visuomenė nėra tas pats. Todėl tas vientas, kad ir Pitagoro laikais buvo suvokiamas kaip mažas ir beveik nematomas, dažnai būna nepastebimas, tik ar žmogus, kaip vienetas yra taip pat nepastebimas ir nematomas visuomenėje ir istorijoje?

Beveik visos istorijos mokyklos, pradedant nuo antikinės, kuri domėjosi beveik vien neįprastais ir antikiniam žmogui neuprantamais reiškiniais, kurie buvo priimti, kaip dievų įtakos padariniai, ir baigiant tikrai modernia JAV kliometrijos mokykla, žmogus buvo ir yra imamas, kaip statistinis vienetas, masės žmonių savybių, elgesio, norų sudarytas rinkinys, kuris laikomas tuo vientu, žmogumi. Tik deja, toks žmogus neegzistuoja ir todėl tas visas tyrimas, statistinio žmogaus santykis ir poveikis istorijoje tampa abejotinas. Kokia prasmė tirti istoriją, kaip pasirinktas tyrimo pagrindas, vienetas yra žmogus, tik toks, kuris neegzistuoja.

  • Istorija Esė
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (1052 žodžiai)
  • Mokykla
  • Elena
  • Antropologinis tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Antropologinis tyrimas. (2012 m. Gruodžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/antropologinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:24
×