Antstolio profesinė etika


Įvadas. Antstolio statusas. Antstolių profesinė etika. 4. Antstoliai ir jų profesinė etika visuomenės vertinimu. Antstolio drausminės atsakomybės. Antstolių tarpusavio santykiai. Išvados. Literatūra.


Dažnai masinio informavimo priemonėse galime išgirsti, kad antstoliai piktnaudžiauja savo įgaliojimais, esama tarnybinę padėtimi, žmonės skundžia antstolių veiksmus vykdymo procese, kuomet jie atlieka priverstinį turto ar lėšų areštą, iškeldina žmones iš namų ir t.t. todėl visuomenei būtina susipažinti su antstolių profesine etika, nes bet kuris iš mūsų gali susidurti su antstoliais. Dar juk tik 2013 m. kovo 13 d. buvo naujai paskelbtas antstolių profesinės etikos kodeksas, kuris pakeitė sena-jį galiojusį nuo 2003 m. balandžio 1 d. iki 2013 m. kovo 12 d. dėl antstolių veikloje ankščiau susiformavusių prioritetų.

antstolių veiklos teisės aktų analizė: atliekama analizuojant antstolių profesinės etikos ypatumus, pateikiant savo samprotavimus ir pasiūlymus.

LR antstolių profesiniame etikos kodekse labai ryškiai išskiriami antstolių veiklos principai:

Pabrėžtina, kad antstolių etikos kodekso 2 punkte nurodyta, kad antstolių etikos kodekso tikslas- didinti visuomenės pasitikėjimą antstoliais, tačiau remiantis bendrovės „Vilmorous“ atlikta apklausa 2015 m. spalio 1-10 d. rodo, kad visuomenė iš teisinių institucijų mažiausiai pasitiki antstoliais.

Antstolio etikos kodekse taip pat numatyta antstolio drausminės atsakomybės. Šiurkščiais profesinės etikos pažeidimais, laikoma antstolio elgesys, kuris diskriminuoja antstolių instituciją, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, nesąžiningos konkurencijos veiksmai (visi jie išdėstyti antstolio etikos kodekso 28 p. ir 28 p., papunkčiuose). Paminėtina, kad antstolių etikos kodekso 29 p. nurodyta, kad antstolis neatsako drausmine tvarka už atliekant funkcijas geranoriškai pareikštą nuomonę.

Remiantis LR antstoliu veiklos įstatymo 13 straipsnio 2 punktu, antstoliui iškelti drausminę bylą gali tik teisingumo ministras arba Lietuvos antstolių rūmų prezidiumas. Jei antstolis turi drausminę bylą, ją išnagrinėja antstolių garbės teismas ir išnagrinėjęs drausminę bylą priimą vieną iš šių sprendimų:

Nutraukia drausminę bylą jei nenustato nusižengimo arba jei praleistas bylos iškėlimo terminas.

Skirti vieną iš drausminių nuobaudų, kurios nurodytos LR antstolių veiklos įstatymo 15 straipsnyje.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1739 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donatas
  • Antstolio profesinė etika
    10 - 3 balsai (-ų)
Antstolio profesinė etika . (2017 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/antstolio-profesine-etika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:54
×