Antsvoris nutukimas referatas


Tiklas, uždaviniai. Įvadas. Antsvoris ir nutukimas bei jo klasifikacija. Nutukimo, viršsvorio apskaičiavimas. Viršsvorio priežastys. Nutukusių ligonių su antsvoriu organizmo fiziologiniai pokyčiai, nulemiantys anesteziją. Kvėpavimo sistema. Nutukimo pasekoje, sutrikusios organizmo sistemos. Išvados. Naudota literatūra.

Nutukusių žmonių daugėja visame pasaulyje. Šiuo metu 15–20 proc. europiečių ir apie 22 proc. amerikiečių yra nutukę . Lietuvoje nutukę 16,2 proc. vyrų ir 15,8 proc. moterų, antsvoris diagnozuojamas 41,2 proc. vyrų ir 26,6 proc. moterų. Nutukimas tampa viena iš svarbiausių sveikatos priežiūros problemų: nutukusiems yra didesnė hipertenzijos, 2 tipo cukrinio diabeto, išeminės širdies ligos, širdies nepakankamumo, insulto, tulžies pūslės akmenligės ir cholecistito, artrito, obstrukcinės miego apnėjos bei kitų būklių rizika, palyginti su normalaus svorio žmonėmis. Nutukę gyvena trumpiau . Nutukimą gydyti sunku, viena iš galimybių – operacija, operacijos metu sumažinant žarnyno rezorbcinį plotą ir/ar skrandžio tūrį. Nutukusių ligonių anestezija ir perioperacinė priežiūra yra sudėtinė problema. Nutukimas sukelia papildomų apribojimų taikant anestezijos metodus ir sunkumų, kuriuos tenka skubiai spręsti viso perioperacinio laikotarpio metu. Tai lemia fiziologiniai organizmo pokyčiai, atsirandantys didėjant kūno masei, bei lėtinės ligos, susijusios su nutukimu.

Nutukimas – liga, kai organizme susikaupia per didelis riebalinio audinio kiekis. Riebalinis audinys normos atveju sudaro 15–18 proc. vyrų ir 25 proc. moterų kūno masės.

Nutukimas yra klasifikuojamas remiantis skirtingais kriterijais, kurie yra svarbūs renkantis anesteziologinę taktiką:

1) etiopatogenetinė klasifikacija (mitybinis-konstitucinis, dar vadinamas alimentariniu; neuroendokrininis, kuris gali būti hipotaliaminis, hipotireozinis, poliendokrininis ir kt., jatrogeninis, kuris gali būti medikamentinis, sukeltas psichotropinių medikamentų, kortikosteroidų, pooperacinis, sukeltas hipofizės, skydliaukės operacijų; psichogeninis);

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (1266 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika5332
  • Antsvoris nutukimas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Antsvoris nutukimas referatas. (2014 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/antsvoris-nutukimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:02
×