Aparatinės įrangos špera


Magistralių istorija. Atminties organizavimas. Bičiai procesoriai. Sisteminio valdymo režimas (smm). Paslaugų primityvai. Osi bazinis modelis. Tinklų standartizavimas. Telekomunikacijos. Tcp/ip bazinis modelis. Tarptautiniai standartai. Internetas. Atm bazinis modelis. Kanalinis lygis. Protokolas hdlc. Kanalinis lygis internete. Tinklinis lygis. Transportinis lygis. Taikomasis lygis.

Ibm tipo kompiuteriai atsirado 1981 m. Buvo naudojama isa (industry standart architecture) magistralė. Ji buvo pagrindinisa (16 bitų, amp = 24 bitų, dd = 8mhz). Augo procesoriaus dažnis (32 bitai). Isa magistralė nebetempė.

Mca (micro channel architecture) magistralė – mikrokanalas – (dd = 10 mhz, 16 bitų, 32 bitų, amp = 32 bitai). Atitiko to laiko procesoriaus reikalavimus. Trūkumas – visai nesuderinta su isa.

Eisa magistralė (extended. ). Tikslas – kad mca neįsitvirtintų. Eisa suderinama su atsirado, nes vystantis kompiuteriams atsirado – išryškėjo įrenginiai, kurie dirba lėtai ir kuriems nereikia greito darbo. Greitai veikti turi procesorius, vaizdo valdiklis (eina dideli informacijos srautai), magnetinsi diskas (reikai greito duomenų apsikeitimo su procesorium), atmintis.

Pagrindinės magistralės (eisa, isa. ) naudojamos lėtiems įrenginiams aptarnauti – tai garso korta, klaviatūra, T. Isa magistralė išliko iki šių dienų lėtivesa vl (vl-bus) – (videoelektronų standart asotiation). Užsiima vaizdo sistemos standartizavimu. Ji atsirado, kai buvo naudojami 486 procesoriai (tuo metu patys greičiausi) ir labiau buvo prie jų ir pririšta. Vėliau buvo išstumta. Galėjo dirbti su 32/64 bitais. Pentiumai turi 64 bitų magistralę. Ši magistralė buvo nustota naudoti, nes atsirado pci 16-64 mhz, tačiau jei kalba eina apie praplėstus lizdus (ką galima prijungti), tai dažnis čia buvo mažesnis ir nesiekė 66 mhz, o tik 40-50 mhz. 264 mb/s – maximali teorinė pralaida, bet vidutiniškai per ilgą laiko tarpą tiek negausime. Jei įjungsime 64 bitų įrenginį, jis dirbs, bet dirbs dvigubai lėčiau. Dirbs ir 32 bitų įrenginys. Yra unikali.

Yra apibręžiami vedantieji ir tiksliniai įrenginiai (master ir target). Paprastai bendrauja įrenginiai ir vienas yra viršesnis, valdo duomenų perdavimą. Kitoje situacijoje jis gali būti valdomas. Per tį praplėsties lizdus galima buvo įstatyti vl-bus ir isa plokštes. Greiti perdavimai sukoncentruoti š papildopci (periphecal component interconnect). Daug mažiau kontaktavimo problemų, kitoks praplėsties lizdas. Yra du magistralės variantai: 32/64 bitai. Bet tie 64 bitai labai retai naudojami. Pagrindinis 32 bitų kiekis, jis plačiausiai naudojamas kompiuteriuose; juose sunkiai rasime 64 bitų lizdą.

Yra dar atskiri variantai (66 mhz). Jei 66 mhz naudojami tarp sisteminių įrenginių, tai praplėsties lizdai turi 33 mhz (taip yra dažnaiusiai). Jei norim, kad magistralė dirbtų 66 mhz, tai visi kiti įrenginiai turi palaikyti šį dažnį.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (11535 žodžiai)
  • Almantas
  • Aparatinės įrangos špera
    10 - 2 balsai (-ų)
Aparatinės įrangos špera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aparatines-irangos-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 19:29
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo