Aparatinės metodikos kosmetologijoje


Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Plauko anatomija. Plauko dalys. Plauko mikrosporinė struktūra. Plauko augimo fazės. Epiliacija. Aparatinės metodikos. Fotoepiliacija. Elektroepiliacija. Lazerinė epiliacija. Priežiūros programa. Išvados. Literatūros šaltiniai. Priedai. Plauko dalys. Plauko histologija. Plaukų augimo fazės. Fotoepiliacijos veikimo principas. Pincetinis metodas. Adatinis metodas. Lazerinė epiliacija.


Visais laikais moterys skyrė ypatingą dėmesį savo išvaizdai. Apranga, makiažas, nagai, plaukai, odos būklė ir visos kitos smulkios detalės – puikios išvaizdos komponentai, kurie puoselėjami ir tobulinami iki šių dienų. Nepageidaujamų plaukelių šalinimas taip pat įtraukiamas į išvaizdos komponentų sąrašą. Jau viduramžiais aukščiausiojo luomo moterys diktavo nepageidaujamų plaukelių šalinimo madas. Žinoma, tada daugiausiai dėmesio buvo skiriama veido plaukelių šalinimui ir antakių dailinimui, o vėliau jau atsirado ir specialūs moterims skirti skustuvai. Šeštajame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje plaukelių šalinimas susilaukė dar didesnio pripažinimo visuomenėje. Vėliau plaukelius buvo pradėta šalinti epiliacijos, lazerio, eletrolizės, fotoepiliacijos metodais, tam kad būtų galima pamiršti reguliarias ir ne itin malonias depiliacijos procedūras.

Gilinti žinias ir ugdyti gebėjimus atpažinti bei analizuoti įvairias odos problemas ir jų sprendimo būdus derinant kosmetologines procedūras ir aparatinę metodiką.

Plaukai yra raginiai dariniai. Plaukams būdinga lankstumas, elastingumas, higroskopiškumas ir gebėjimas siurbti dujas. Plaukai dengia viso kūno odą, išskyrus delnų, padų, pirštų šoninius paviršius, apyvarpės vidinės dalies, varpos galvutės, varputės, lytinių lūpų vidinės dalies ir lūpų raudonosios dalies odą. Galvos ir smakro plaukuotumo pobūdis priklauso nuo lyties. Žmogui būdingas gaktos srities ir pažastų plaukuotumas. Skiriamieji ilgieji ( galvos, pažastų, gaktos, lytinių organų, vyrų barzdos bei ūsų), šeriniai (antakių, blakstienų, ausų ir nosies landų) plaukai ir gyvaplaukiai (dengiantys didžiąją ods dalį).

Pūkeliai – tai trumpi, ploni, be šerdies, mažai pigmento turintys arba visai jo neturintys plaukai. Naujagimiui šiuos vaisiaus plaukus pakeičia gyvaplaukiai arba ilgieji plaukai.

  • Kosmetologija Referatas
  • Microsoft Word 558 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1441 žodžiai)
  • Aina
  • Aparatinės metodikos kosmetologijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Aparatinės metodikos kosmetologijoje. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/aparatines-metodikos-kosmetologijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:12
×