Aparatinės metodikos, naudojamos riebios odos problemų sprendimui


Įvadas. Tikslas. Riebi oda. Riebios odos priežastys. Kitos galimos riebios odos priežastys. Simptomai būdingi riebiai odai. Riebios odos būklės. Riebios odos problemos. Acne priežastys. Acne vystymosi mechanizmas. Aparatinės metodikos. Jonoforezė. Mikrosrovių terapija. Ultragarsinis pylingas. Mikrodermabrazija. Šviesos terapija. Vapazonas (garintuvas veidui). Išvados. Naudota literatūra.


Išnagrinėti riebios odos problemą. Atlikti literatūrinę analizę  klasikinių bei  šiuolaikinių aparatinių metodikų naudojamų riebios odos problemoms spręsti bei buklei gerinti. Pateikti kosmetinę riebios veido odos problemų sprendimo programą.

Esant riebiai seborėjai, oda stipriai blizga, poros išsiplėtusios primena apelsino žievelę,dažnai tokia oda komplikuojasi spuogais.

Sausa seborėja , esant riebiai odai panaši į sausą, dehidratuotą, pleiskanojančią odą. Odos riebalai tiršti, susimaišę su raginėmis plokštelėmis, neblizga, pilkos spalvos.

Iš tūkstančio žmonių spuogu sturi 40-60 proc. 80 proc..Iš jų yra paaugliai, 30-35 proc. – jauni žmonės. Tenka pastebėti, kad spuoguotumas pirmiausia sukelia psichologinių problemų. Pastebėta, kad žmonės turintys socialinių problemų, dažniau turi ir spuogų. Tai yra ne tik kosmetinė, bet ir medicininė bei psichosicialinė problema. Todėl ją reikia spręsti kompleksiškai.

Patogeninės bakterijos patenka į riebalinę liauką tuomet, kai yra pažeistas odos barjeras, o taip pat susilpnėjęs odos imunitetas ir normali odos mikroflora. Propion bacterium acne turi didelę įtaką uždegiminėms reakcijoms, kai sergama acne. Jos skaido odos riebalus į laisvąsias riebalų rūgštis, kurios dirgina odą ir turi kamedogeninių savybių, taip pat gamina daug biologiškai aktyvių mediatorių, kurie sukelia uždegimines reakcijas ir imuninių ląstelių (neutrofilų ir makrofagų) susikaupimą aplink folikulą.

Tačiau pagrindinė acne patogenezės grandimi yra padidėjusi riebalinių liaukų sekrecija, o ne bakterijos.

•Glikolinė rūgštis – naudojama kaip nusluoksniavimo priemonė, gerina riebalų nutekėjimą, mažina hiperkeratozę. Taip pat pagerina kitų vaistinių preparatų patekimą į odą(retinoidų, antibioitikų).

•Salicilinė rūgštis – nusluoksniuoja, veikia priešuždegimiškai.

Jonoforezės pagrindą sudaro elektroforezė. Jonoforezės metu aktyviosios medžiagos iš ampulinių koncentratų veikiamos elektros srovės skaidosi į jonus, kurie įsiskverbia į giliuosius odos sluoksnius. Jonoforezė dažniausiai taikoma glėbniai, atoniškai odai, kurioje medžiagų apykaitos procesai sutrikę. Jiems stimuliuoti naudojami įvairūs serumai, geliai ir ekstraktai. Taip pat jonoforezė gali būti taikoma ir riebiai odai, įvedant specialiai pritaikytus aktyviuosius preparatus skirtus šiam odos tipui ir susijusioms problemoms spręsti.

Ioson Purificante – odos valymas jonoforezės būdu. Šis gydymas yra rekomenduojamas kaip papildoma terapija gydant paprastuosius spuogus ir seborėjinę odą, taip pat mišriai linkusios į riebumą odai. Gydymas pasireiškia įvedant produktus su slopinančiais ir reguliuojančiais riebalų gamybą komponentais giliai į odą. Azeloglicinas apjungia azelaino rūgšties ir drėkinamąsias glicerino savybes. Mažina paraudimą, valo odą. Turi antibakterinių savybių, kurių dėka yra teigiamas poveikis odai paveiktai spuogų. Reguliuoja seborėją, reguliuoja riebalų gamybą, mažina inkštirų susidarymo galimybes, juos valo. Lėtina tirozinazės sintezę, išlygina odos spalvą. Suaktyvina odos drėkinimą ir elastingumą. Niacinamidas – nikotino rūgšties amidas (vitamino B3 arba PP), padidina vandens kiekį epidermyje, mažina raukšles, turi antioksidacinių savybių. Taip pat turi balinančių savybių, slopina riebalinių liaukų veiklą ir riebalų gamybą. Technologijos naudojamos šio gydymo metu: jonoforezė.

  • Kosmetologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2857 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Aparatinės metodikos, naudojamos riebios odos problemų sprendimui
    10 - 3 balsai (-ų)
Aparatinės metodikos, naudojamos riebios odos problemų sprendimui. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/aparatines-metodikos-naudojamos-riebios-odos-problemu-sprendimui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:18
×