Apatinės galūnės jungtys


Apatinės galūnės jungtys. Dubens kaulų jungtys. Dubens ir liemens kaulų jungtys. Dubens ir šlaunies kaulų jungtys. Šlaunies ir blauzdos kaulų jungtys. Kelio sąnarys. Blauzdos kaulų jungtys. Blauzdos ir pėdos kaulų jungtys. Čiurnakaulių jungtys. Čiurnakaulių ir padikaulių jungtys. Padikaulių ir pirštakaulių jungtys.

Gaktikauliai jungiasi pusiau sąnariu- gaktine sąvarža Tarpą tarp gaktikaulinių sąvaržinių paviršių užpildo skaidulinė kremzlė, kurios viduje yra sąvaržinis plyšys, pripildytas skysčio. Jungtys – beveik nepaslankios.

Jį sutvirtina: Trumpi priekininiai ir užpakaliniai kryžmeniniai klubo raiščiai Klubinis juosmens raiščiai Kryžmeninis gumburo ir kryžmens dyglio raiščiai.

Čiurnakauliai su padikauliais jungiasi netiesiogine jungtimi, čiurniniais pado sąnariais. Čiurninius pado sąnarius sudaro: Visų trijų pleištukų sąnariniai paviršiai Kubakaulio sąnarinis paviršius 1 – 5 padikaulių pamatai Pirmo padikaulio sąnarys yra paprastas, balninis. Kiti sąnariai yra sudėtingi, plokšti. Sąnariai – mažai paslankūs, juos tvirtina nugariniai ir padiniai čiurniniai padikaulių raiščiai.

Pirštakauliai jungiasi netiesioginėm jungtim-savaisiais pirštų sąnariais. Juos sudaro: Pamatinių pirštakaulių galvos ir vidurinių pirštakaulių pamatai Vidurinių pirštakaulių galvos ir galinių pirštakaulių pamatai.

Naudota literatūra: Aiva Karpavičienė, Angelė Seibutienė, Pavelas Zachovajevas „Žmogaus anatomija. Kaulai. Jungtys (2010).

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 6733 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (628 žodžiai)
  • Montis141
  • Apatinės galūnės jungtys
    10 - 2 balsai (-ų)
Apatinės galūnės jungtys. (2014 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/apatines-galunes-jungtys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:53
×