Apatinių ir viršutinių galūnių kaulų sistema


Viršutinės galūnės kaulai. Viršutinės galūnės lanko kaulai. Viršutinės galūnės laisvosios dalies kaulai. Plaštakos kaulai. Viršutinės galūnės jungtys. Apatinės galūnės kaulai. Dubens lanko kaulai. Apatinės galūnės laisvosios dalies kaulai. Pagyvenusių žmonių kaulai. Pagynusių žmonių mityba. Produktai turintys kalcio. Šaltiniai.


Raktikaulis – tai ilgasis kaulas. Jis turi S raidės formos kūną ir du sustorėjusius galus: krūtininį ir petinį.

Mentė – tai plokščias trikampis kaulas. Ji turi du paviršius – šonkaulinį ir nugarinį. Šonkaulinis paviršius šiek tiek įgaubtas ir sudaro pomentinę duobę.

Alkūnkaulis – tai ilgasis kaulas ir turi du galus. Vienas galas turi skridininę įlanką, kurią riboja alkūnė ir vainikinė ataugos. Kitame gale yra alkūnkaulio galva, nuo kurios nutįsta ylinė atauga.

Stipinkaulis – taip pat ilgasis kaulas turintis du galus. Vienas gale yra taisyklinga ritinio formos stipinkaulio galva su sąnariniu apvadu. Viršutiniame galvos paviršiuje yra duobutė. Ji su žastikaulio galvute sudaro sąnarį. Kitas galas yra praplatėjęs, jo apačiojeyra ovalo formos riešinis sąnarinis paviršius.

Riešakauliai yra 8. Tai trumpieji kaulai, išsidėstędviem eilėmis po keturis kaulus. Proksimaliojoje eilėje yra laivelis, mėnulis, trikampis ir žirnis. Distalinėje eilėje yra didysis, mažasis, galvinis ir kablinis daugiakampiai.

Delnikauliai yra 5. Jie yra ilgieji kaulai. Kiekvienas delnikailis turi kūną ir du galus. Vienas galas vadinamas – galva, o kitas – pamatu.

Virutinės galūnės lanko jungtys: krūtinkaulinis raktikaulio ir petinis raktikaulio sąnariai. Viršutinės galūnės laisvosios dalies jungtys: peties, alkūnės, stipininis riešo sąnariai, dilbio kaulų jungtys, vidurinis rieįo sąnarys.

  • MS PowerPoint 2764 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (757 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arnoldas
  • Apatinių ir viršutinių galūnių kaulų sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Apatinių ir viršutinių galūnių kaulų sistema. (2017 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/apatiniu-ir-virsutiniu-galuniu-kaulu-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 11:03
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo