Apelsinų sulčių juslinis tyrimas


Įvadas. Vaisių sulčių aprašymas. Užduotis nr. Apelsinų sulčių juslinių savybių įvertinimas. Užduotis nr. Apelsinų sulčių juslinio profilio sudarymas. Išvados.


Gaminio išvaizda- bendras matymo pojūtis, kurį sukelia gaminys (pvz.: pakuotė, forma, skaidrumas ir kt.)

Blizgumas- gaminio savybė atspindėti didžiausią dalį šviesos spindulių, krintančių ant jo paviršiaus. Lemiamas savybės veiksnys- paviršiaus lygumas.

Konsistencija- nuo produkto tekstūros priklausančios takumo savybės, nustatomos dirginant mechaniniu ir lytėjimo receptorius, ypač esančius burnos srityje.

Kvapas- juslinė savybė, pajuntama nosimi lakiąsias medžiagas ir sužadinus uoslės receptorius. Kvapo pojučisu galima įvertinti kokybiškai ir kiekybiškai (pagal kvapo intencyvumą)

Aromatas- malonus natūralus kvapas, būdingas gaminio sudėtyje esančioms žaliavoms(pvz.: vaisių, prieskonių ir t.t.)

susipažinti su juslinio vertinimo metodika ir jusliškai įvertinti pasirinktas apelsinų sultis.

Pagal įsakymą dėl vaisių sulčių ir panašių produktų techninio reglamento patvirtinimą Nr.61:

Skonis- skanus, natūralus, juntamas saldumas ir rūgštumo natos, skonis būdingas apelsinų sultims.

Remiantis pagal „įsakymą dėl vaisių sulčių ir panašių produktų techninio reglamento patvirtinimą Nr.61“ išsiaiškintos reglamentuojamos vaisių sulčių savokos;

Atlikus tyrimą ir remiantis juslinio vertinimo rezultatais buvo sudaryti skonio bei aromato profilis, taip pat ir tekstūros bei konsistencijos profilis;

Remiantis juslinės analizės rezultatais, nustatyta, kad apelsinų sultys „Favorit“ ir „Elmenhoster Naturina“ labai skiriasi skoniu, bei kvapu ir šiek tiek skiriasi spalva bei konsistencija.

  • Microsoft Word 1736 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (882 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Apelsinų sulčių juslinis tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Apelsinų sulčių juslinis tyrimas . (2020 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/apelsinu-sulciu-juslinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 21 d. 19:54
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo