Apendektomija


Kirmėlinės ataugos šalinimo operacija (apendektomija). Kas yra apendicitas? Apendicito simptomai. Medicininis gydymas. Ūminio apendicito operavimo metodai. Koks pasirengimas reikalingas prieš šią procedūrą? Taip pat. Paciento paruošimas operacijai. Anestezija. Laparoskopinės apendektomijos techninės savybės. Laparoskopinės operacijos metu naudojami. Instrumentai. Kaip vyksta procedūra? Apendektomija laparoskopu. Svarbūs laparoskopijos privalumai ir trūkumai per apendektomiją yra. Atviroji apendektomija. Atviros apendektomijos privalumai ir trūkumai. Pooperacinis laikotarpis. Video. Paciento atmintė po operacijos. Būtina kreiptis į gydytoją, jeigu.


Darbo tikslas – išanalizuoti kirmėlinės ataugos šalinimo operaciją ir būdus. Darbo uždaviniai – aptarti apendektomijos simptomus, gydymą, operacijos metodiką, paciento paruošimą ir pooperacinio laikotarpio priežiūrą.

Apendicitas – tai ūminis (rečiau – lėtinis) kirmėlinės ataugos uždegimas.

Medicininė apžiūra; Šlapimo tyrimai; Rentgenas; Echoskopija; Kompiuterinė tomografija;.

Ruošiant pacientą planinei žarnyno operacijai, svarbu: Dieną prieš operaciją duoti valgyti skysto maisto. Iš vakaro ir rytą išvalyti žarnyną. Iš vakaro pacientui išsimaudyti. Operacinio ploto srityje pašalinti plaukus (operacijos dieną). Į šlapimo pūslę įkišti kateterį. Stebėti širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo funkciją. Nuraminti pacientą. Mokyti pacientą kvėpavimo pratimų.

Ruošiant pacientą skubiai žarnyno operacijai, svarbu: Stebėti skausmo pobūdį, intensyvumą. Matuoti kūno temperatūrą. Stebėti vėmalų pobūdį, kiekį. Stebėti širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo funkciją. Atkurti netektų skysčių ir elektrolitų pusiausvyrą (infuzijomis). Zonduoti skrandį. Pašalinti plaukus operacinio ploto srityje. Prieš operaciją į šlapimo pūslę įkišti kateterį.

Bendra anestezija su trachėjos intubacija ir dirbtinė ventiliacija plaučiuose laikoma geriausiu anestezijos metodu, nes tai leidžia įtraukti atpalaiduojančius raumenis ir palengvinti dujų įvedimą į pilvo ertmę.

Laparoscope, leidžianti apžiūrėti ertmę iš vidaus; Vaizdo kamera ir monitorius; Šviesos šaltinis; Įpurškiamasis anglies dioksidas; Elektroskirurginė įranga arba lazeris audinių ir kraujagyslių koaguliacijai išardyti; Purkštuvas-aspiratorius, pašalina išpūtimą, kraują, pūlį ir t.t. iš pilvo ertmės.

  • MS PowerPoint 5093 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (777 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Apendektomija
    10 - 3 balsai (-ų)
Apendektomija. (2020 m. Rugpjūčio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/apendektomija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 18:28
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo