Apgaulinga ir aplaidi apskaita


Apgaulinga apskaita. Mackevičius "apskaita". Aplaidi finansinė apskaita. Aplaidi ir apgaulinga buhalterija. Mackevičius finansine apskaita. Kas yra apskaita. Aplaidi buhalterija. Aplaidi buhalterinė apskaita. Apgaulinga finansine apskaita. Apgaulingas apskaitos tvarkymas sudetis.

Įvadas. Apgaulinga apskaita. Aplaidi apskaita. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas. Apskaita - viena iš pirmųjų istorijoje informacijos gavimo sistemų ūkinei veiklai valdyti. Ji atlieka labai reikšmingą vaidmenį ūkiniame ir socialiniame visuomenės gyvenime. Atspindėdama įvairias jos plėtotės sritis, pati apskaita įgijo sudėtingą vidinę struktūrą, tapo reiškiniu, kuris daro įtaką daugeliui gretutinių mokslo ir praktinės veiklos sričių. Ji atspindi kiekvieną atliktą ūkinę operaciją. Pirminiai duomenys apie atitinkamus ūkinės veiklos faktus, procesus ir operacijas apibendrinami ir pateikiami apskaitoje taip, kad suformuoja daugybę informacinių rodiklių apie lėšų, jų šaltinių būklę. Apskaita susistemina, suskaičiuoja , nustato ir apibendrina duomenis.Jie yra sutvarkytos informacijos šaltinis. Apskaita teikia informaciją apie materialinių, darbo ir finansinių išteklių naudojimą įmonėje, apie jos ūkinės veiklos rezultatus. Apskaitos informacija yra labai svarbi įmonės ir jos padalinių veiklai kontroliuoti, be jos neįmanoma sėkmingai vadovauti įmonei ir jos padaliniams.Apskaitos teikiama informacija sudaro apie 70 – 80% visos įmonės ekonominės informacijos.

Apskaita - viena iš pirmųjų istorijoje informacijos gavimo sistemų ūkinei veiklai valdyti.

Apskaita susistemina, suskaičiuoja , nustato ir apibendrina duomenis.

Siekiant geriau suprasti, paaiškinti, kas yra apskaita, pateiksiu keletą skirtinguose literatūros šaltiniuose randamų apskaitos apibrėžimų. Vieną iš pirmųjų ir turėjusių didelį populiarumą tarp mokslininkų apskaitos apibrėžimą 1941m. Pateikė amerikos diplomuotų viešų buhalterių instituto terminologijos komitetas: apskaita yra reiškinių ir įvykių, nors iš dalies turinčių finansinį pobūdį, registravimo, klasifikavimo ir sumavimo tam tikru būdu ir pinigine išraiška bei rezultatų interpretavimo menas. [1 jonas mackevičius apskaita 1994m. ,vilnius. 17 psl. ].

šiek tiek kitokį apskaitos apibrėžimą pateikė anglijos autoriai r. Laughlin ir r. Gray 1988m: apskaita-tai veikla, apimanti informacijos apie dalykus, atsitikusius žmonėms, kuriems jos reikia, atpažinimą, rinkimą, aprašymą, fiksavimą,apdorojimą ir pateikimą. [2 jonas mackevičiuapskaita- tai ekonominių įvykių kiekybinė išraiška piniginiais vienetais. Jos tikslas- surinkti, užregistruoti, įvertinti, susieti praeities įvykių rezultatus ir padėti priimti sprendimus.

Bendrai yra laikoma, kad apskaita yra veiklos rezultato atspindys. Norint numatyti savo įmonės veiklos rezultatą, reikia tvarkyti apskaitą. Todėl svarbu, kad visi įmonės veiklos procesai būtų įforminti dokumentuose, o gautoji informacija laiku pasiektų įvairaus lygio vadovus. Apskaitos paskirtis – periodiškai nustatyti ir parodyti turto ir finansinių interesų į jį ryšį. Taigi apskaita – tai įmonės ar kito kokio nors objekto finansinių operacijų registravimo, klasifikavimo ir kaupimo procesas;taigi šiuolaikinę apskaitą galima apibrėžti kaip informacinę sistemą, kuria remiantis matuojama, apdorojama ir perduodama finansinė informacija apie tam tikrą subjektą. Apskaita, kaip grįžtamasis ryšys, jungia ūkinę veiklą ir asmenis, priimančius sprendimus. Būtent apskaita suteikia reikalingą informaciją sprendimams priimti.

Buhalterinė apskaita turi tiksliai atspindėti įmonės būklę ir specifinius jos bruožus tam tikru laiko momentu. Informacija apie įmones turi būti pateikta vienoda tvarka, kad jos vartotojai galėtų palyginti investavimo į įvairius objektus privalumus ir trūkumus. Įmonių apskaitos skirtumus pirmiausia sąlygoja tų įmonių nuosavybės įvairovė, nes nuo to priklauso apskaitos sudėtis ir jos pateikimo būdas.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (2112 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramunas
  • Apgaulinga ir aplaidi apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Apgaulinga ir aplaidi apskaita. (2010 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/apgaulinga-ir-aplaidi-apskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 12:12
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo