Apgyvendinimo istorija. Turizmą aptarnaujančios profesijos


Profesijos susijusios su turizmu. Profesijos susijusios su istorija. Su turizmu susijusios profesijos. Profesijos susijusios su geografija ir istorija. Apgyvendinimas kursinis darbas. Profesijos susiję su turizmu. Profesijos susijusios su istorijos mokslu. Specialybes susijusios su istorija. Su istorija susijusios profesijos. Mokslai susiję istorijai.

Įvadas. Apgyvendinimo istorijos pradžia. Apgyvendinimo paslaugos tarptautinio turizmo pradžioje. Apgyvendinimo paslaugos masinio turizmo laikotarpiu. Aukso amžiaus apgyvendinimo paslaugos. Turizmą aptarnaujančios profesijos. Naudotos literatūros sąrašas.

Po visą Žemės rutulį žmonės keliauja nuo neatmenamų laikų. Judėjimas vyksta visuomet. Norint nukeliauti toliau savo šalyje ar už jos ribų, reikia atsigerti, pavalgyti, kažkur pailsėti, apsistoti ir t. t., tam, kad būtų galima tęsti pradėtą kelionę. Tai yra labai svarbus dalykas, kadangi tai - žmogaus fiziologiniai poreikiai, be kurių jis iš viso negali egzistuoti, o ką jau kalbėti apie turizmą. Todėl daugelis keliaujančių ar tuo besiverčiančių puikiausiai naudoja tokius terminus kaip maitinimas, apgyvendinimas, transportas ir kt. net nesusimastydami nuo kada,iš kur ar kaip visa tai prasidėjo. Šiuos didžiausius ir labiausiai paplitusius visame pasaulyje turizmo sektorius aptarnauja tūkstančiai įvairiausių profesijų žmonių, jie uždirba didelius pinigus, tampa daugiau ar mažiau žinomais, be šių paslaugų kartais ir mums jau sunku būtų įsivaizduoti šiuolaikinį gyvenimą, tačiau visai nenuostabu, kad daugelis negali tiksliai apibrėžti ar paaiškinti kas yra, pavyzdžiui, apgyvendinimas.

Visų pirma tai – verslas. Ir ne bet koks, o svetingumo. Čia vartotojai, klientai ar pirkėjai vadinami netradiciškai, svečiais arba turistais. Jiems yra teikiamos apgyvendinimo paslaugos. Kas tai?

Tai yra visos sąlygos ir veiklos būtinos apgyvendinimui, kuriomis tenkinami svečių nakvynės, higienos, maitinimo ir poilsio poreikiai.

Kiekvienoje turizmą propaguojančioje vietovėje turi būti iš anksto numatytas, būtent tai vietai svarbus bei ptrauklus apgyvendinimas. Nes nuo to priklausys lankytojų srautas.

Apgyvendinimo paslaugos taip pat yra dalis biudžeto pajamų ir be abejonės dalis darbo vietų. Todėl jos labai glaudžiai yra susijusios su šalies ar regiono ekonomika.

Šiandien pasaulyje yra labai daug ir įvairių apgyvendinimo paslaugų, kurios jau turi savo struktūrą. Jos vertinamos yra:

pagal aptarnavimo laipsnį –

pilno aptarnavimo:

viešbučiai

moteliai

svečių namai

rhyokan (japoniško stiliaus namai)

nakvynės ir pusryčių paslaugos

kaimo sodybos

jaunimo nakvynės namai

3

savitarnos:

apartamentai

užmiesčio vasarnamiai

kempingai

palapinių miesteliai

autopriekabų miesteliai (treilerių parkai)

laiko paskirstymo

bendrabučiai

pagal mokėjimą už paslaugas - mokamos ar nemokamos

pagal stacionarumą – pastovios ar mobilios(kruizai, traukiniai)

pagal vietą – miestuose ar kaimo vietovėse,

pagal turistų kelionės tikslus (pvz.

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3164 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Apgyvendinimo istorija. Turizmą aptarnaujančios profesijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Apgyvendinimo istorija. Turizmą aptarnaujančios profesijos. (2012 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/apgyvendinimo-istorija-turizma-aptarnaujancios-profesijos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 08:38
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo