Apie autizmą


Pranešimas. Autizmas. Utena. Autizmo priežastys. Įvairios autizmo formos.

Taigi autizmui būdinga:

Taip pat manoma, kad autizmo priežastys gali būti epineprinio ir norepineprinio kiekio pakitimas. Šios medžiagos reikšmingos tuo, kad padeda reguliuoti kvėpavimą, atmintį, dėmesį. Kitas aiškinimas – tai padidėjęs opioido kiekis. Vaiko smegenys pagamina per daug šios medžiagos. Kai šios medžiagos pernelyg daug, vaikas įprasta veikla negeba jo normalizuoti, todėl atsiranda nuolatiniai šabloniški judesiai, socialinio intereso stoka bei kiti sutrikimai.

C. Gillberg (1992), R. Simpson (1992), P. Zionts (1992) ir kiti autoriai nurodo, jog yra nustatytos keturių tipų organinės – neurologinės priežastys:

C. Gillberg, F. Heppe, R. Simpson, G. Wirth, P. Zionts bei kiti autoriai nurodo, jog viena iš žinomiausių autizmo priežasčių yra genetiniai pakitimai. S. Baron – Cohen, P. Bolton teigia, kad labiausiai nukenčia identiški dvyniai. Manoma, jog tokiems dvyniams būti autistiškiems tikimybė kur kas didesnė negu dizigotiniams. Autizmą gali nulemti paveldimos ligos.

Kita genetinio pobūdžio priežastis, kaip žymi F. Happe, gali būti neurofibromatozė (Reklinhauzerio) liga. Tai paveldima ir progresuojanti liga.

Ji paprastai išryškėja 3-4 metų vaikui, kurio ankstesnė branda buvo palyginti normali. Vaikas ima užsisklęsti savyje ir tampa pernelyg neramus bei irzlus. Jis liaujasi normaliai žaisti ir kalbėti.

Autizmas gali būti ir ne toks ryškus. Juo paprastai suserga šiek tiek vyresni vaikai.

Kūniškojo kontakto baimė

Sergantieji autizmu dažnai baiminasi kūniškojo kontakto. Jie taip pat vengia žiūrėti kitiems žmonėms į akis. Dažnai atrodo, kad jie nelabai pastebi kitus žmones, o reaguoja į juos kaip į tuščią vietą.

Žmogus negali bendrauti su aplinkiniu pasauliu suprantamu būdu. Daugelis tokių žmonių visiškai nekalba. Jie nereaguoja mėginami prakalbinti ar šaukiami vardu. Tie, kurie geba kalbėti, neretai taip sujungia žodžius, kad jų neįmanoma suprasti. Kartais jie tik kartoja, ką sako kiti, tarytum aidas. Kartais jie pasako keletą žodžių, kurių vėliau niekada nebevartoja.

Autistiški vaikai nemoka žaisti kaip kiti. Užuot žaidę su lėlėmis ar vairavę automobilį, jie gali ilgas valandas sėdėti ir sukinėti žaislinio automobiliuko ratą ar pirštu gremžti stiklą. Kartais jie paspaudžia ir atleidžia magnetofono mygtuką arba uždega ir užgesina lempą. Būdingas ir įvairus prievartinis elgesys, pavyzdžiui, turi atidaryti ar uždaryti visas duris.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2317 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ina
  • Apie autizmą
    10 - 2 balsai (-ų)
Apie autizmą. (2015 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-autizma.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:10
×