Apie Daniją


Kaip pradėti verslą danijoje. Danijos verslo etika. Referatas danija. Verslo etika danijoje. Raferatai apie danija. Danija skaidres referatai. Danijos ir lietuvos verslo santykiai. Kaip pradet versla danijoje. Verslas danijoje. Kaip kurti versla danijoje.

Įvadas. Pagrindiniai danijos duomanys. Danijos geografinė padėtis. Danijos kultūra. Švietimas. Darbo rinka danijoje. Verslo etika. Išvados. Informacijos šaltinis. Lietuvai stojant į europos sąjungą atsiveria didesnės verslo galimybės. Įstojus į šias struktūras, lietuvai bus atviros ir europos sąjungos šalių rinkos. Viena iš europos sąjungos narių yra danija, todėl lietuvos verslininkams pradėti verslą šioje šalyje yra labai aktualu išsiaiškinti verslo ir vadybos ypatumus. Numatau išanalizuoti ir susipažinti su verslo etika ir ypatumais, bei sąlygomis danijoje. Danija - salų valstybė. Danija yra pati mažiausia iš Skandinavijos šalių. Jos teritoriją sudaro Jutos pusiasalis ir maždaug 406 salos, iš kurių gyvenama tik 86-šiose. Danijai priklauso didžiausia pasaulyje sala - Grenlandija, 8 kartus didesnė už pačią Daniją, tačiau joje gyvena tik 56 tūkst. žmonių. Danijoje galioja konstitucinė monarchija, seniausia Europoje, gyvuojanti nuo X amžiaus vidurio. Kaip ir daugelyje kitų šalių, taip ir Danijoje, šeima turi mažiausiai vieną mašiną. Tačiau kiekvienam garbės reikalas - turėti savo dviratį. Danai dviračiais važinėja nuo tos dienos, kai jie buvo pradėti gaminti - juk tai praktiška, neteršianti aplinkos susisiekimo priemonė. Čia niekas nesistebi pamatęs minantį pedalus kostiumuotą vyriškį ar moterį puošnia suknele.

Lietuvai stojant į europos sąjungą atsiveria didesnės verslo galimybės. Viena iš europos sąjungos narių yra danija, todėl Lietuvos verslininkams pradėti verslą šioje šalyje yra labai aktualu išsiaiškinti verslo ir vadybos ypatumudanija - salų valstybė. Danijai priklauso didžiausia pasaulyje sala - grenlandija, kartus didesnė už pačią daniją, tačiau joje gyvena tik 56 tūkst. Žmonių. Tačiau kiekvienam  garbės reikalas - turėti savo dviratį. Čia niekas nesistebi pamatępristatant danijos geografiją, būtina apžvelgti šios šalies reljefą, klimatą, vidaus vandenis, augaliją, gyvūniją, bei dirvožemius.

Reljefas. Danija - daugiausia lygumų (zandrinių, moreninių) kraštas. Jutlandijos šiaurėje ir rytuose reljefas kalvotas (iki 172 m aukščio), ežeringas. Reljefą suformavo paskutinysis apledėjimas. Bornholmo saloje - kietos kristalinės uolienos, daugiausia granitai (baltijos skydo pakraščio). Danijoje vyrauja tipiškas vidurio europos žemumos kraštovaizdis. Danija yra baltijos platformos dalis, kurios kietas pamatas yra gelmėse, o paviršių dengia ledynų nuosėdinių medžiagų sluoksnis. 1972m. Šiaurės jūros danijos sektoriuje rasta naftos.

Klimatas. Čia vyrauja vidutinių platumų jūrinis klimatas. Vyrauja orų pernašos iš vakarų ir pietvakarių, nešančios nuo atlanto daug drėgmės ir šilumos. Todėl danijoje žiemos yra švelnios, o vasaros nėra labai karštos.

Vidaus vandenys. Danijoje yra daug ramiai tekančių vingiuotų mažų upių. Visos jos labai trumpos. Ilgiausia upė yra gudenas 158 km ilgio. Krašte yra daug ežerų, tačiau jie maži, negilūs ir iš jų dauguma yra pratakūs.

Augalija ir gyvūnija. Viduramžiais danija buvo plačialapių miškų kraštas, bet laikui bėgant, miškai buvo kertami. Dabar miškai užima tik apie 10% šalies ploto. Didžiausias masyvas yra jutlandijos šiaurinėje dalyje, juose paplitę bukai ir ąžuolai.

Dirvožemis. Danijoje nuo senų laikų labai daug dėmesio yra skiriama gamtos apsaugai. Dar 1805m. Hamelmoseno pelkėse buvo įsteigtas pirmasis pasaulyje rezervas. Dabar danijoje daugiau kaip 300 saugomų teritorijų. Jutlandijos pusiasalio vakaruose jauriniai, rytuose ir salose - miškų rusvieji, žemose pakrantėse - pievų aliuviniai. Jutlandijos vakaruose ir šiaurėje daug pelkėtų plotų. Zelandijos sapradžios mokslas yra privalomas nuo iki 14 metų. Veikia 10 aukštųjų mokyklų. Žymiausios: kopenhagos universitetas (įst. 1478m. ), aarhus universitetas (įst. 1933m. ), karališkoji meno akademija (įst. 1754m. ), politechnikumas, žemės ūkio akademija, veterinarijos akademija.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2010 m.
  • 11 puslapių (1814 žodžiai)
  • Universitetas
  • 2036
  • Apie Daniją
    10 - 1 balsai (-ų)
Apie Daniją. (2010 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-danija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 00:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo