Apie eutanaziją, bei “užsakomąją savižudybę”


Uzsakomoji savizudybe. Mirtina injekcija.

Apie eutanaziją, bei “užsakomąją savižudybę”.

Eutanazija yra sąmoningas gyvybės nutraukimas, o užsakomoji savižudybė, tai kai kito asmens pagalbą nusižudai. Pagrindinis skirtumas tarp eutanazijos ir užsakomosios savižudybės yra tas, kad pirmu atveju mirtiną injekciją pacientui sušvirkščia medikas, o antruoju, kai tai atlieka pats pacientas. Manoma, kad užsakomoji savižudybė yra moralesnis gyvybės nutraukimo būdas, nei eutanazija, argumentuoja, jog eutanazijos atveju gydytojas nužudo pacientą ir atsakomybė atitenka jam, o užsakomoji savižudybė leidžia pačiam pacientui nutraukti savo gyvybę ir tai esanti jo individualios valios išraiška. Vis dėlto abiem atvejais galutinis apsisprendimas priklauso nuo paciento kuris savo ruožtu, gali bet kada apsigalvoti. Tad korektiškiau būtų pasakyti, kad tiek eutanazija, tiek savužudybė yra bendras abiejų-mediko ir paciento apsisprendimas, ir jie abu už jį atsakingi.

Mano manymu, eutanazija bei užsakomoji savižudybė turėtų būti įteisinta tik tuo atveju,kai pacientas labia sunkiai serga ir kankinasi, kad jo apsisprendimas būtų pilnavertis, jam turi būti suteikta visa reikalinga informacija apie jo ligą, gydymo galimybes ir prognozes, o pacientas turi būti pajėgus tą informaciją suvokti, jam negali būti taikomos jokios prievartos priemonės. Eutanazija turi būti savanoriška, tam kad pacientas galėtų ją priimti arba atsisakyti.

  • Sociologija Esė
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (490 žodžiai)
  • Kolegija
  • Bozena
  • Apie eutanaziją, bei “užsakomąją savižudybę”
    10 - 6 balsai (-ų)
Apie eutanaziją, bei “užsakomąją savižudybę”. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-eutanazija-bei-uzsakomaja-savizudybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:32
×