Apie gestų kalbą


Gestų kalba. Gestų klasifikacija. Tarptautinė gestų kalba. Gestuno. kas yra gestuno? Gestų kalbos pasaulyje. Gestų kalba visuomenėje (telekomunikacijos palengvinimas). Gestų kalba kurtiesiems. Interviu. Gestų kalbos vartotojų skaičius. Skirtingi teisiniai statusai. Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“. Pagrindinis projekto tikslas buvo sukurti nemokamą internetinį profesinės gestų kalbos žodyną. Per ketverius abiejų. Gestų kalbos televizija. „Matau. Žinau. Esu“. Gestų kalbos internetinė televizija – pirmoji Lietuvoje. Lietuvių gestų kalbos žodynas. Nuo 2-ojo tomo aprašymuose įvedama naujovė – plaštakos forma. Teminiai žodynai. Kiekviename iš šių žodynų yra pateikta maždaug po 200 sąvokų. Šaltiniai. Dėkojame.


Gestų kalbos niekas nesukūrė, ji atsirado savaime. Be to ji yra nuolat kintanti. Skirtingai nuo dirbtinių gestų sistemų (pvz. gestai naudojami teisėjaujant sporto varžyboms) gestų kalba yra natūrali.

Senovėje žmonės gyvendavo daug mažesnėmis bendruomenėmis negu dabar, tad labai retai pasitaikydavo taip, kad vienoje bendruomenėje būtų du ar bent keli kurtieji. Be bendravimo gestų kalba negalėjo egzistuoti ir vystytis.

Nuo 1690 m. iki XX a. vidurio čia buvo labai paveldimas kurtumas Martha’s Vineyard saloje buvo labai paveldimas kurtumas. XIX a. JAV kurčiųjų buvo maždaug 1 iš 5700 žmonių, o saloje jų buvo 1 iš 155. Saloje susiformavo stipri ir klestinti kurčiųjų bendruomenė, kuri vartojo savo gestų kalbą. (Martha’s Vineyard Sign Language).

Su lenkų gestų kalba LGK turėjo sąlytį XX a. 3-4 dešimtmetyje, kuomet Vilniaus kraštas priklausė Lenkijai. Antroje XX a. pusėje LGK buvo stipriai įtakojama rusų gestų kalbos. Kol kas neįmanoma pasakyti, kaip, kada ir kokios kalbos pagrindu susiformavo LGK.

  • MS PowerPoint 1547 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (1007 žodžiai)
  • Miglužž
  • Apie gestų kalbą
    10 - 9 balsai (-ų)
Apie gestų kalbą. (2016 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-gestu-kalba.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 17:34
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo