Apie globalizaciją


Globalizacijos epocha.

Z Bauman net kelią klausimus ,, ar dar esama laiko, morfologiško akimirkų visumos laiko, ,, mums įprasto laiko? <...> Ar erdvė nebuvo tik beprasmiškai skubančio laiko auka <...> ? ‘‘ Galima sutikti ir atsakyti teigiamai, bet galima ir galvoti, kad tai svarbios postmoderniojo laiko/erdvės susitraukomo tendencijų įžvalgos.

Nuolatinė transporto priemonių pažanga išlaisvina iš ,, arti-toli‘‘ samprotavimų, bet tampa ir bauginančiu patyrimu, nes būti ,, labai toli ‘‘ reiškia patirti sunkumų, būti atplėštam nuo gimtosios ir gyvenamosios vietovės, atsidurti ne savo vietoje. Taip ,, vienus žmones išlaisvina ir teritorinių suvaržymų, o kai kurias bendruomeniškumą kuriančias prasmes paverčia eksteritorinėmis.... Kai kam tai pranašauja negirdėtą laisvę nuo fizinių kliūčių ir negirdėtą sugebėjimą judėti bei veikti per nuotolį. Kitiems tai yra ženklas, jog nebeįmanoma paversti sava ir civilizuoti gyvenamosios vietovės..., vieniems pranašauja laisvę kurti prasmes, o kitus pasmerkia beprasmybei <...> ir vienintelė jų gyvenama vietovė slysta iš po kojų‘‘. Galima suprasti, kad naujame didelių greičių pasaulyje ,, vietovė‘‘ jau nebėra ta vietovė, kokia ji buvo ankščiau.

Aptarus laiko/erdvės susitraukimo vyksmą, tenka atkreipti dėmesį ir į galingiausią ir geidžiamiausią visuomenės išsisluoksniavimo veiksnį- mobilumą. Jis kerta valstybių sienas ir jungia pasaulį į žmonijos vienetą.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1405 žodžiai)
  • Daiva
  • Apie globalizaciją
    10 - 6 balsai (-ų)
Apie globalizaciją. (2015 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-globalizacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:05
×