Apie ką mąstysime mirties dieną


Žmogaus fenomenas. Mirštantis žmogus. Apie ką mąstysime mirties dieną?

Mirtis – fiziškai visai natūralus reiškinys. Gyvenimas turi pradžią ir pabaigą ir šią taisyklę suvokia kiekvienas žmogus. Tačiau mirtis įvairi. Ji būna visokia – lėta, staigi, rami, skausminga, kai kuriems netgi – trokštama ir laukiama. Taip pat yra manančiųjų, jog mirtis visiškai neegzistuoja ir žmogaus siela, palikusi kūną, pereina į aukštesnę egzistenciją, kur gyvena amžinai. Nuo šių visų aplinkybių ir priklauso žmogaus požiūris į mirtį, jo sugebėjimas (arba nesugebėjimas) susitaikyti su šia neišvengiamybe.

Tačiau kartais viskas būna kitaip. Kartais žmogus ne tik kad nebijo mirties, bet trokšta ją priimti kuo greičiau. „Mintis apie savižudybę - didelė paguoda: su ja išgyvenama ne viena niūri naktis“ (Frydrichas Nyčė, „Anapus gėrio ir blogio“). Mano nuomone, ši mintis puikiai iliustruoja mano jau minėtą mirties laukiamumą. Juk kartais, užkluptam daugybės bėdų, taip gera žinoti, jog visuomet yra likęs „planas B“. Juo naudotis nereikia, tačiau būna, jog kapstytis iš sunkumų kartais tampa nepalyginamai lengviau paprasčiausiai žinant, jog bet kuriuo metu galima viską užbaigti.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1190 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augustė
  • Apie ką mąstysime mirties dieną
    10 - 4 balsai (-ų)
Apie ką mąstysime mirties dieną. (2014 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-ka-mastysime-mirties-diena.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:27
×