Apie kokias moralines vertybes svarbu kalbėti XXI amžiuje?


Apie kokias moralines vertybes svarbu kalbėti XXI amžiuje? (Kristijonas Donelaitis, Jonas Biliūnas, Marius Katiliškis).


Šiandieniniame, sparčiai modernėjančiame pasaulyje, labai dažnai pamirštamos moralinės vertybės.Žmonės daug dirba, skuba ir pamiršta kalbėti apie elementarius, visuomenei aktualius dalykus. XXI amžiuje didžiausias dėmesys yra skiriamas išvaizdai, kuri privalo atitikti „kažkieno sugalvotus standartus“, tarpusavio santykiams, kurie dažniausiai yra grindžiami tik fiziniais malonumais ir dar daugeliu tuštybių, kurios mus, blaiviai mąstančių būtybių bendruomenę paverčia tiesiog tuštybių muge. Taip pat laikui bėgant išryškėja dar viena didelė problema – tėvai, kurie dėl savo detaliai sudaryto dienos darbų grafiko, neranda laiko savo vaikams paaiškinti, kaip svarbu yra puoselėti tokias vertybes kaip nuoširdus darbas, tikros meilės pažinimas ir ištikimybė ne tik sau, bet ir artimam žmogui. Šios, atrodo, paprastos, kiekvienam suvokiamos vertybės yra tarsi prasmingo gyvenimo statybinės medžiagos, tad jeigu žmogus nesuvokia tokių paprastų, žmogiškų vertybių svarbos, tai kaip jis gali palaikyti gerus santykius su aplinkiniais ir netapti svetimas sau pačiam?

Žinoma, darbas taip pat yra gretinamas ne tik su fizine veikla, bet ir su savęs puoselėjimu, bei dvasiniu tobulinimu. Biblijoje sakoma: „Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta.“ Šie svarbiausioje pasaulio knygoje parašyti žodžiai yra dažnai XXI amžiaus žmonių pamirštami. Meilė mūsų dienomis yra painiojama su fiziniais malonumais, materialine nauda, įvaizdžiu visuomenėje.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1211 žodžiai)
  • Mokykla
  • Paula
  • Apie kokias moralines vertybes svarbu kalbėti XXI amžiuje?
    10 - 10 balsai (-ų)
Apie kokias moralines vertybes svarbu kalbėti XXI amžiuje?. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-kokias-moralines-vertybes-svarbu-kalbeti-xxi-amziuje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:37
×