Apie kokias vertybes kalbama lietuvių literatūroje?


Apie kokias vertybes kalbama lietuvių literatūroje?


Vertybės yra labai svarbios kiekvieno asmens gyvenime. Jos padeda žmogui nustatyti savo moralines nuostatas, pagal kurias jis gyvens, dirbs ar kurs šeimą. Vertybės gali būti įvairios, tai gali būti meilė, atlaidumas, šeima, darbas, tikėjimas, paprastai sakant, tai, kas žmogui suteikia laimę, pasitenkinimą, turi materialinę ar dvasinę vertę. Žmogaus vertybes dažniausiai formuoja artimi žmonės, gyvenamoji aplinka, patirtys ar skaitoma literatūra. Literatūros kūriniuose rašytojai stengiasi perteikti (jų manymu) svarbias vertybes, kurios pamokytų skaitytoją, ugdytų jo moralę, padėtų formuoti jo asmenybę. Žymūs lietuvių rašytojai, tokie kaip Kristijonas Donelaitis, Jonas Biliūnas, Juozas Tumas – Vaižgantas savo kūryboje kalba apie vertybes, kurios išlieka aktualios ir šiandieniniame pasaulyje. Remdamasis jų kūriniais, aš pasistengsiu pateikti apibendrintą vertybių visumą.

Visų pirma, žmonės nuo pat senųjų laikų vertino tikėjimą, kadangi jie tai laikė pamatine vertybe. Buvo manoma, jog asmuo, kuris laikosi Biblijoje nustatytų gyvenimo normų, gyvena dorai, yra darbštus, pamaldus, neabejotinai bus apdovanotas jeigu ne šiame, tai pomirtiniame gyvenime. Tačiau šiais moderniais laikais ši vertybė prarado savo anksčiau turėtą vertę. Žmonės jau nebesilaiko 10-ies Dievo įsakymų taip griežtai kaip mūsų proseneliai, jų dažnai nepaiso, gyvena pagal savo nustatytas taisykles.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (854 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vytenis
  • Apie kokias vertybes kalbama lietuvių literatūroje?
    10 - 2 balsai (-ų)
Apie kokias vertybes kalbama lietuvių literatūroje?. (2020 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-kokias-vertybes-kalbama-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 21:41
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo