Apie Lenkiją


Lenkijos simbolis. Lenkijos herbe pavaizduotas baltas. Skaidres apie lenku patiekalus. Skaidres apie viačeslavas molotovas. Religingiausios salys skaidres. Skaidres apie lenkija. Lenkijos skaidres. Tikybos referatas skaidres.

Lenkijos respublika vėliava (viršuj balta, apačioj raudona). Lenkijos herbas – lenkijos simbolis, kuriame pavaizduotas raudoname lauke baltasis erelis su auksine karūna. Sostinė - varšuva. Valiuta – zlotai. Oficiali šalies kalba yra lenkų. Iki paskutinių kelių dešimtmečių populiariausia antra kalba buvo rusų, bet dabar ją pakeitė anglų ir vokiečių kalbos.

Lenkijos herbas – lenkijos simbolis, kuriame pavaizduotas raudoname lauke baltasis erelis su auksine karūna.

Lenkija – vidurio europos valstybė. Vakaruose ribojasi su vokietija, pietuose – su čekija ir slovakija, rytuose – su ukraina, baltarusija ir lietugyventojų skaičius - 38 536 . Lenkijos gyventojų skaičius sparčiai mažėja. Šaliai įstojus į europos sąjungą, nemažai lenkų emigravo į vakarų europos šalis, daugiausiai į jungtinę karalystę, vokietiją ir airiją. Kai kurios organizacijos pareiškė, kad emigracija vyksta visų pirma dėl didelio nedarbo lygio.

Oficiali šalies kalba yra lenkų.

Beveik visi lenkijos gyventojai yra romos katalikai. Popiežius jonas paulius ii buvo lenkas. Didžiausias religines mažumas sudaro lenkai ortodoksai, įvairūs protestantai ir jehovos liudytojai. Nors lenkijos konstitucija garantuoja religijos laisvę, tik vienas procentas visų lenkijos mokyklų leidžia pasirinkti etikos kursą vietoje krikščioniškos tikybos. Nors šiuo metu religijas praktikuojančių žmonių skaičius yra mažesnis nei jis buvo praeityje, lenkija išlieka viena iš religingiausių europos valstybių.

Lenkų virtuvėje dažniausiai naudojami produktai – rauginti kopūstai, burokėliai, rauginti agurkai, grietinė, kaliaropė, grybai, šviežios ir rūkytos dešros. Maistas pagardinamas mairūnais, krapais, kmynais, krienais ir pipirais. Populiariausi desertai – kepiniai. Degtinės stikliukas tinka prie sočių patiekalų ir pagerina virškinimą.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (451 žodžiai)
  • Lina
  • Apie Lenkiją
    10 - 3 balsai (-ų)
Apie Lenkiją. (2011 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-lenkija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:37
×