Apie lietuvių kalbą


Graziausios pasaulio kalbos. Graziausia kalba pasaulyje. Lietuviu kalba seniausia pasaulyje. Lietuviu kalba graziausia. Graziausia pasaulio kalba. Mintys apie lietuviu kalba. Zymiu zmoniu mintys apie lietuviu kalba. Seniausia kalba pasaulyje. Drastiskai ir izuliai klausiu. Zymiu zmoniu citatos apie gimtaja kalba.

„Drastiškai ir įžūliai klausiu: gal jau atėjo metas minėti kalbos praradimo dieną, jos įžengimą į Didįjį žodyną, užleidžiant vietą svetimai kalbai. Atrodo, tarytum vyksta kažkoks puolimas prieš visa tai, ką vadiname lietuviškumu“ (Justinas Marcinkevičius, „Dienoraščiai ir datos“. Vilnius, 2011). Ką apie tai manote? Argumentuokite savo požiūrį.

Lietuvių kalba – ne tik labai graži ir miela ausiai, bet yra viena iš seniausių kalbų Europoje. Pagal ilgaamžiškumo kriterijų, ji lygiuojasi su visame pasaulyje gerai žinoma lotynų kalba. Kai kurie specialistai teigia, jog mūsų kalba yra mažiausiai pakitusi nuo prosenelių laikų, tad seniausios indo europiečių kalbos titulas irgi priskiriamas jai. Viešumoje pasigirsta žymių žmonių, politikų kalbos : „Ar lietuvių kalba galės sėkmingai egzistuoti ir toliau?“.

Liūdna, kad šiandien imta gausiai kalbėti, jog ši seniausia ir gražiausia pasaulio kalba ima nykti. Mano pirmasis argumentas, kodėl lietuvių kalbai gresia išnykimo pavojus, yra anglų kalbos kultas mūsų buityje, viešoje erdvėje. Vis dažniau tenka matyti, agliškų įmonių pavadinimų. Suprantu, kartais verslininkai orėntuojasi į užsienio rinką ir mano, kad angliškas pavadinimas – didelis privalumas. Bet yra labai daug atvėjų, kad įmonės pavadinimas suanglinamas vien todėl, kad taip šiuo metu yra labai madinga. Vienas žymus stilistas yra pasakęs: „Mada ateina ir praeina, o stilius lieka.“ Mano nuomonę, šį posakį galima suprasti ir taip: nereikia vaikytis pasaulio tendencijų, o tiesiog privalu išlikti savimi – kalbėti sava kalba, turėti savo nuomonę ir interesus. Kaip pavyzdį galėčiau pateikti po Liublino unijos paskelbimo ir beveik iki XXa, pradžios vyravusį įsitikinimą, kad lenkų kalba – intelegintijos bei bajorijos kalba, o lietuvių – baudžiauninkų, varguolių. Net žinomas Lietuvos klasikas Maironis savo pirmuosius kūrinius rašė lenkų kalba, tačiau vėliau juos sudegino.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (623 žodžiai)
  • Mokykla
  • Milda
  • Apie lietuvių kalbą
    10 - 3 balsai (-ų)
Apie lietuvių kalbą. (2012 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-lietuviu-kalba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:10
×