Apie Lietuvos partizanų karą ir jų tragišką likimą sukurta nemažai liaudies dainų. Kalbėjimo įskaitos potemė


Lietuviu liaudies karo dainos. Liaudies dainos apie partizanus. Partizanu tragiskas likimas. Lietuvos partizanai. Partizanu liaudies dainos. Lietuvos partizanu dainos. Lietuviškos karo dainos. Liaudies dainos apie partizanu kara. Lietuvos karo partizanu likimas. Dainos apie partizanus.

Apie lietuvos partizanų karą ir jų tragišką likimą sukurta nemažai liaudies dainų. Kodėl? Kokios jos? Iliustruokite savo aiškinimą konkrečiais pavyzdžiais. Kalbėjimo potemė 2012m.

Partizanas – tai ginkluoto pasipriešinimo kovotojas, grupės kuri priešinasi prieš okupavusias pajėgas, dalyvis. Partizanas veikia savarankiškame būryje, dažniausiai sudarytame iš civilių vietos gyventojų.

Žiauriausia nelaimė, kokia tik gali paliesti tautą, yra naminis karas, kai brolis žudo brolį.

Kiekvienoje tautoje pereinamaisiais visuomenės persitvarkymo laikotarpiais viena visuomenės dalis sukyla prieš kitą, ieškodamos arba gindamos skirtingas visuomeninio gyvenimo formas.

Lemtingas etapas lietuvių tautai buvo antrasis pasaulinis karas, atnešęs didžiulius politinius bei socialinius sukrėtimus. Bet anei kiek ne mažesnių išbandymų lietuvos žmonėms teko patirti dar ištisą dešimtmetį jam pasibaigus, kol tebetvyrojo ta pati karo nuotaika, vis stiprėjo grėsmė likti lietuvai be lietuvių, todėl kaip tik tuo laikotarpiu atsiskleidė didžiulės mūsų tautiečių kūrybinės galios. Jau vien suvokimas, kad, jei būsime viskam nuolankūs, galime prarasti savo kultūrą, savąją kalbą, žadino kultūrinę visuomenę priešintis visomis įmanomomis priemonėmis ir taip ugdė tautinę savimonę. O tai lengviausiai tai galima padaryti pasitelkiant laisvą meninį žodį, perteiktą pačia

Prieinamiausia kiekvienam lietuviui forma – per dainą. Tai įsisąmoninta jau pačioje partizaninės kovos pradžioje. Pasekmė – akivaizdus ir visuotinai pripažįstamas faktas, kad lietuvoje niekados per trumpą laiką nebuvo sukurta tiek daug dainų, kaip pokariu. Taigi, apie lietuvos partizanų karą ir jų tragišką likimą yra sukurta nemažai liaudies dainų.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (753 žodžiai)
  • Mokykla
  • Apie Lietuvos partizanų karą ir jų tragišką likimą sukurta nemažai liaudies dainų. Kalbėjimo įskaitos potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Apie Lietuvos partizanų karą ir jų tragišką likimą sukurta nemažai liaudies dainų. Kalbėjimo įskaitos potemė. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-lietuvos-partizanu-kara-ir-ju-tragiska-likima-sukurta-nemazai-liaudies-dainu-kalbejimo-iskaitos-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:28
×