Apie narsųjį jaunikaitį Vytautą ir miško Dievus bei Deives rašinys


Lietuvių rašinys.

Apie narsųjį jaunikaitį Vytautą ir miško Dievus bei Deives rašinys.


  Nė senų seniausi žmonės nebeatmena, kada tai buvo, bet seniai, seniai mažame Miškaičių kaimelyje gyvenęs jaunikaitis, visų gerbiamas medžiotojas Vytautas. Paklausite, o kas nutikę, kad jis taip visų giriamas ir gerbiamas? Palūkėkite, pabaigsiu sukramtyti paskutinę stebuklingojo pasakų obuolio sėkliukę ir tuoj tuoj Jums viską papasakosiu.

  Taigi, buvusi tokia meili šeimynėlė: vyras Medžiotojas, jo žmona ir vienturtis sūnelis Vytautas. Dar vaikelis lakstydamas be kepurės, dar ir diržo neturėjęs, tik palaidais marškinėlais basas bėgiojęs... Toks mažiulis netekęs tėvelio... Oi, buvę tada baisūs dalykai, oi, daug vaikų praradę savo tėvelius. Jie tučtuojau dingdavę vos išeidavę miškan medžioti - lyg vandenin įpuldavę,   lyg kiaurai žemę prasmegdavę...

  Likę kaimelio medžiotojai ėmę girios lenktis kaip maro baisiausio, nes tamsiu debesiu giria niūksojo, tamsiu lanku Miškaičius juosė, didelius ir mažus, senus ir jaunus gąsdino. Kaimelio gyventojai tą medžių tankumyną praminė Užburtuoju mišku. Sklido iš jo kažin kokie keisti garsai, slankiojo šešėliai, kurie nutįsdavo net iki kraštinių kaimo trobų, nors nesimatė, kas vaikšto. Tai va, tįsta šešėlis, o neaišku, nuo ko jisai sklinda. Ima stūgauti šešėlis, ir nežinai, kas skleidžia tuos garsus.

Nebelankė žmonės miško, nebeuogavo, nebegrybavo, nedžiugino anksčiau buvęs žalias jaukus miškas. Kaimas Miškaičiais vadinamas, bet su mišku jau bičiulystės neturėjęs. Net bitelės, kurios ten drevėse susisukusios medaus korius pildė, ir dūzgė deivės Austėjos globojamos, ir tos iš miško kažin kur pranyko, visai išsidangino. Neliko žmonėms ir ligas gydančio medaus.

Susiruošė jaunikaitis ir pasuko savo žirgą Užburtojo miško pusėn sakydamas, jog be vaistų, kurie išgelbės jo motulę, nė nemanąs grįžti.

Vytautas įjojo į tamsų mišką, kur joks saulės spindulėlis neprasiskverbė.

 • Lietuvių kalba Rašiniai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Lukas
 • 3 puslapiai (1642 žodžiai)
 • Mokykla
 • Lietuvių rašiniai
 • Microsoft Word 13 KB
 • Apie narsųjį jaunikaitį Vytautą ir miško Dievus bei Deives rašinys
  10 - 3 balsai (-ų)
Apie narsųjį jaunikaitį Vytautą ir miško Dievus bei Deives rašinys. (2017 m. Birželio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/apie-narsuji-jaunikaiti-vytauta-ir-misko-dievus-bei-deives-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:23