Apie sveiką gyvenseną


Sveikatos savoka jos raida. Sveikata itakojantys ir issaugantys veiksniai. Sveikatos apibrezimai naudojami Europos Sajungoje bei Lietuvos teises aktuose. Isoriniai veiksniai turintys itakos sveikatai. Pavojingiems fizikiniams. Psichologiniai kenksmingi. Vidiniai veiksniai turintys itakos zmoniu sveikatai. Sveikos gyvensenos samprata. Pagrindines sveikos gyvensenos propagavimo ir sveikatos stiprinimo veiklos kriptys. Pasaulines sveikatos organizacijos penki pagrindiniai principai sveikatos stiprinimo srityje. Teikiant pirmaja pagalba butina ivertinti tris pozymius , ivertinkite. Veiksmu seka , teikiant pirmaja pagalba. Isorinis sirdies masazas , jo atlikimo technika ir daznis. Kraujavimo rusys ir stabdymo metodai. Kapiliarinis kraujavimas. Veninis kraujavimas. Arterinis kraujavimas. Parenchiminis kraujavimas. Mišrusis kraujavimas. Kraujavimo stabdymo būdai. Galūnės pakėlimas Maksimalus galūnės sulenkimas Užspaudžiant žaizdą Užspaudžiant kraujagyslę aukščiau pažeidimo vietos. Spaudžiamuoju tvarsčiu Stresas rusys , priezastys , prevencija. Mitybos sutrikimai , etiologija ir prevencija. Naujos psichoaktyvios medziagos ir ju kontrole. Rizikingas psichoaktyviu medziagu vartojimas. Alkoholis ir narkotiku poveikis sveikatai. Sveikos mitybos rekomendacijos. Sveika mityba. Pagrindiniai sveikos mitybos principai. Taigi sveikas maistas turėtų būti subalansuotas , tinkamai apdorotas , natūralus , ekologiškas ir šviežias. Sveikos mitybos taisyklės. Sveikos mitybos piramidė. Mitybos režimas. Maisto medžiagų energinė vertė. Depresijos emociniu ir fiziniu simptomu.

3. Sveikatos apibrezimai naudojami Europos Sajungoje bei Lietuvos teises aktuose.

 Pavojingiems fizikiniams veiksniams priskiriami: mašinų, mechanizmų ir įrengimų keliamas triukšmas, virpesiai, radiacija, elektromagnetiniai laukai, klimatiniai veiksniai (šaltis, karštis, drėgmė).

5. Vidiniai veiksniai turintys itakos zmoniu sveikatai.Minėtų veiksnių poveikis sveikatai gali būti dvejopas: • palaikyti ir stiprinti sveikatą ;• ją žaloti. Mineti veiksniai turintys itakos sveikatai yra klasifikuojami i 5 grupes:1. Genetiniai veiksniai -Genetiniai veiksniai lemia apie 20 proc.2. Medicines pagalbos kokybe ( profilaktika, gydymas)- medicinos pagalba, įskaitant šiuo metu taikomą ligų profilaktiką ir gydymą – apie 15 proc. Sveikatos.3. Gyvensenos veiksniai (mityba, zalingi ipraciai, stresas, fizinis aktyvumas) -Gyvensenos veiksnių įnašas gali sudaryti apie 35 proc.4. Aplinkos veiksniai ( gamtine, gyvenamoji, darbo, psichosocialine)- Aplinkos veiksniams tenkanti dalis gali sudaryti iki 50 proc. Gamtinės, gyvenamosios, darbo ar psichosocialinės aplinkos poveikio dydis sveikatai priklauso nuo aplinkoje esamų kenksmingų veiksnių: • toksiškumo;• poveikio dydžio;• poveikio trukmės;• gyvensenos veiksnių; • individualių žmogaus organizmo savybių.5. Amziaus periodas - Manoma, kad amžius įtakoja sveikatą apie 20 proc. Su amžiumi: • lėtėja medžiagų apykaita; • progresuoja lėtinės ligos;• organizme greičiau kaupiasi toksinės medžiagos;• dažnėja sergamumas lėtinėmis ligomis, piktybiniais navikais. Tai veiksniai, kurių neigiamą poveikį sveikatai lemia individualus žmogaus pasirinkimas. Šis pasirinkimas didele dalimi priklauso nuo socialinės aplinkos.

8. Pasaulines sveikatos organizacijos penki pagrindiniai principai sveikatos stiprinimo srityje.

9. Teikiant pirmaja pagalba butina ivertinti tris pozymius , ivertinkite.

Pirmoji pagalba - tai paprastų, tikslingų priemonių visuma, kuria siekiama apsaugoti nukentejusio nuo traumos arba staiga susirgusio žmogaus sveikatą ir gyvybę. Ji turi būti suteikta tučtuojau įvykio vietoje dar prieš gydytojui atvykstant arba prieš nuvežant nukentėjusijį į ligoninę. Jos tikslas apsaugoti nuo pavojingų traumų, kraujavimų, infekcijų ir šoko pasekmių.1. Teikiant pirmąją pagalbą, būtina:a. Išnešti nukentėjusįjį iš nelaimės vietos b. Sutvarkyti sužalotas kūno vietas ir sustabdyti kraujavimą c. Imobilizuoti lūžusią galūnę ar kitą kūno dalį ir apsaugoti nuo trauminio šoko d. nuvežti į gydymo įstaigąPirmosios pagalbos teikimo sekaTeikiant pirmąją pagalbą, iš pradžių būtina susipažinti su aplinkibėmis , kuriomis trauma buvo gauta ir kurios turėjo reikšmės jos atsiradimui ir pobūdžiui1. Pirmiausia būtina nustatyti:Aplinkybes , kuriomis buvo gauta trauma, traumos gavimo laiką ir vietą.2. Apžiūrint, nustatome:Traumos rūšį ir sunkumo laipsnį , sutvarkymo būdą, būtinos pagalbos priemonės pagal galimybes ir aplinkybes3. Galiausiai:Apsirūpinama pagalbos priemonėmis, teikiama pirmoji pagalba, nukentėjęs žmogus vežamas į gydymo įstaigą, kur jam bus suteikta kvalifikuota pagalba.Sunkiais atvėjais ( arterinis kraujavimas, būklė be sąmonės, dudsulys ) pirmąją pagalbą būtina suteikti tuojau pat.9 klausimas. Pirmoji pagalba - tai paprastų, tikslingų priemonių visuma, kuria siekiama apsaugoti nukentejusio nuo traumos arba staiga susirgusio žmogaus sveikatą ir gyvybę. Ji turi būti suteikta tučtuojau įvykio vietoje dar prieš gydytojui atvykstant arba prieš nuvežant nukentėjusijį į ligoninę. Jos tikslas apsaugoti nuo pavojingų traumų, kraujavimų, infekcijų ir šoko pasekmių.1. Teikiant pirmąją pagalbą, būtina:a. Išnešti nukentėjusįjį iš nelaimės vietos b. Sutvarkyti sužalotas kūno vietas ir sustabdyti kraujavimą c. Imobilizuoti lūžusią galūnę ar kitą kūno dalį ir apsaugoti nuo trauminio šoko d. nuvežti į gydymo įstaigąPirmosios pagalbos teikimo sekaTeikiant pirmąją pagalbą, iš pradžių būtina susipažinti su aplinkibėmis , kuriomis trauma buvo gauta ir kurios turėjo reikšmės jos atsiradimui ir pobūdžiui1. Pirmiausia būtina nustatyti:Aplinkybes , kuriomis buvo gauta trauma, traumos gavimo laiką ir vietą.2. Apžiūrint, nustatome:Traumos rūšį ir sunkumo laipsnį , sutvarkymo būdą, būtinos pagalbos priemonės pagal galimybes ir aplinkybes3. Galiausiai:Apsirūpinama pagalbos priemonėmis, teikiama pirmoji pagalba, nukentėjęs žmogus vežamas į gydymo įstaigą, kur jam bus suteikta kvalifikuota pagalba.Sunkiais atvėjais ( arterinis kraujavimas, būklė be sąmonės, dudsulys ) pirmąją pagalbą būtina suteikti tuojau pat.

  • Sveikata Aprašymas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (5030 žodžiai)
  • Sandra
  • Apie sveiką gyvenseną
    10 - 2 balsai (-ų)
Apie sveiką gyvenseną. (2014 m. Liepos 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-sveika-gyvensena.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:25
×