Apie vaikų auklėjimą


Apie vaikų auklėjimą.

Visiškai nesenai susidomėjau, manau, labai aktualia tema, Domėjausi tiek psichologų, tiek filosofų reiškiamomis mintimis, bet mane labiausiai sužavėjo M. de Montaigne mintys, pamąstymai. Atrodytų, didelio čia daikto užauginti vaiką. Taip, tai atrodo paprasta, tačiau užauginti dorą, protingą, žingeidų , bei vertą gyvenimo žmogų yra labai sunku. Kiekviena, katik gimusi butybė, iš tėvų pasiima labai skirtingas savybes, ir jau gimsta su tam tikru pasaulio suvokimu ir įsitikinimu. M. de Montaigne tai sulygina su gamta - ,, Sunku perdaryti tai, ką į žmogų įdėjo pati gamta”. Manau, ši mintis labai tikslinga, nes, kaip ir minėjau, kiekvienas į šį pasaulį ateiname jau nešinas tam tikrų savybių, kurias laikui bėgant ir vaikui augant reikia išnaudoti kuo tikslingiau ir išauklėti vaiką kuo geresniu žmogumi.

Taigi, manau, pradėsiu nuo teiginio, kad su didžiausiais ir svarbiausiais sunkumais žmogaus protas susiduria tada, kai imama nagrinėti vaikų auklėjimo ir mokymo problemos. Tokiu momentu, tėvų vaidmuo yra labai svarbus vaiko, kaip besiformuojančios asmenybės gyvenime. Tėvai vaikui tarsi veidrodis, visų darbų, išmokimo, atpažinimo, suvokimo ir dar daug kitų savybių pavyzdys. Žinoma, ne vien tėvai turi įtakos jauno žmogaus gyvenime. Didelę reikšmę vėliau įgyja aplinka – seneliai, tetos, darželio auklėtojos, dar vėliau, mokytojai, draugai. Visa ši aplinka prisideda prie žmogaus vystymosi, augimo, tobulėjimo. M. de Montaigne pateikė labai gerą pavyzdį sulygindamas žmogų su grūdo pasėjimu ir priežiūra, stebėjimu, kaip jis auga ,,Grūdų apdorojimo būdai, kurie žemdirbystėje naudojami iki sėjos, paprastai visiems yra aiškūs ir nesudėtingi, kaip, beje, ir pati sėja; tačiau vos tik pasėtas grūdas ima rodyti gyvybės žymes, mums atsiranda daugybė rūpesčių, susijusių su tolesniais auginimo būdais.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1444 žodžiai)
  • Universitetas
  • Živilė
  • Apie vaikų auklėjimą
    10 - 5 balsai (-ų)
Apie vaikų auklėjimą. (2015 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/apie-vaiku-auklejima.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:09
×