Apklausa, Apklausos klausimai, Anketa


Socialinės apklausos. Socialines apklausos klausimai. Apklausos anketos pavyzdys. Anketos pavyzdys. Spocialines apklausos klausimai. Apklausos anketos sablonas word. Anketa socialiniais klausimais. Apklausos referato pvz. Apklausos referatas. Apklausos anketa pavyzdziai.

Apklausa, apklausos klausimai, anketa. Įvadas. Apklausa. Apklausos klausimai. Anketa. Literatūros sąrašas. Kalbėdami apie socialinės informacijos rinkimo metodus negalėtume vienareikšmiškai teigti apie vieno ar kito metodo naudojimą vien tik kiekybiniame arba kokybiniame tyrime; tikslinčiau teigti apie vyraujančią jų panaudojimo tendenciją. Įvairūs apklausos metodai lieka vieni populiariausių abiejuose tyrimų tipuose. Remiantis įvairiais mokslinės šaltiniais glaustai bus anketavimo metodais. Šiame referate bus apžvelgiami apklausos ir anketos socialinių tyrimų metodai, kurių objektas gali būti socialinė aplinka, asmenybės elgesys, gyvenimo sąlygos ir kt. Kalbedami apie informacijos rinkimo metodus galėtume teigti, kad vieno ar kito metodo naudojimą vien tik kiekybiniame tyrime.

Apklausos vedėjas visada turi prisistatyti, iš kur yra kieno interesams atstovauja;

Negalima vertinti, polemizuoti, jeigu instrukcija nedraudžia , tai po apklausos ji gali pasakyti savo nuomonę ir pedagogiškai veikti apklausiamąjį.

Klausimai turi būti trumpi ir tikslūs, su kiek įmanoma mažiau dviprasmiškumo. Klausimas turi būti sudarytas taip, kad į jį galima būtų interpretuoti tik vienu būdu. Patartina vengti įterptinių fazių. Respondento atsakymo kokybė labai priklauso nuo to, kaip aiškiai respondentas suranda apklausos tikslus. Klausimas, kuriame įterpta papildoma fazė, pavyzdžiui: „Kaip jūs vertinate ryšius (turint galvoje, kaip žmonės sugyvena, kokius vaidmenis jie vaidina) tarp tėvų ir vaikų?“, gali supainioti respondentą, ir į klausimą jis gali neatsakyti.

Anketų klausimai klasifikuojami pagal turinį ir funkcijas:

Pagal anketos užpildymo techniką skiriami: atviri, uždari, tiesioginiai ir netiesioginiai klausimai.

Atviri klausimai apklausiamiesiems suteikia galimybę savarankiškai formuoti atsakymus (savais žodžiais).

Anketos apklausos metodas taikomas šiais atvejais:

Įvadinėje dalyje nurodoma: kas atlieka tyrimą (institucija, jos padalinys, kurio darbuotojas ar darbuotoja atliks tyrimą), kokie tyrimo tikslai ar uždaviniai, koks anketos pildymo būdas, padėka už dalyvavimą apklausoje.

Grupinės anketinės apklausos privalumai yra šie:

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (3043 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roma
  • Apklausa, Apklausos klausimai, Anketa
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Apklausa, Apklausos klausimai, Anketa. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/apklausa-apklausos-klausimai-anketa.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:10
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo