Apklausos raštu metodas


Apklausos raštu metodas. Apklausa raštu. Apklausos metu, per trumpą laiką. Apklausa raštu dažniausiai būna didesnės apimties ir mažiau asmeninio pobūdžio. Apklausoms raštu naudojamos anketos arba klausimynai. Bendrieji anketos reikalavimai. Klausimų parengimo rekomendacijos. Prisistatymas. Apklausos lapas turi atitikti šiuos reikalavimus. Klausimų rūšys. Pagrindinės anketų sudarymo klaidos.


Apklausos raštu esminis požymis, tai, jog respondentai raštu atsakinėja į jiems raštu pateiktus klausimus. Apklausa raštu - struktūrinė respondento apklausos procedūra, paprastai atliekama, naudojant spausdintus klausimynus arba anketas, kurios išdalinamos didelėms tiriamosioms grupėms.

Žodinis arba raštiškas. Kas esate Ką tirsite Kodėl tai tirsite Ką darysite su rezultatais Kaip pasirinkote respondentus ir vietą Konfidencialumas ir anonimiškumas Kaip dažnai susitiksite su respondentais Kiek ilgai tai truks (vienu kartu, tyrimas) Kaip bus renkama informacija Respondentai – ekspertai.

Uždari klausimai, kuriuose yra pateikiami atsakymų į klausimą variantai. (Privalumai: respondentai greitai gali atsakyti į tokius klausimus, nes jie patogūs ir paprasti, galima lengvai užrašyti ir analizuoti duomenis, lengviau išvengti nesusipratimų. Trūkumai: sudėtinga numatyti visus atsakymų variantus, ypač sunku pasiekti tokių formuluočių, kad klausimas būtų reikiamai suprastas, o atsakymų variantai – aiškūs).

Klaidinga klausimo formuluotė. Tendencingas atsakymų variantų pateikimas. „Jautrūs“ klausimai. Dviprasmiški klausimai.

  • Statistika Skaidrės
  • MS PowerPoint 118 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (828 žodžiai)
  • Modesta1996
  • Apklausos raštu metodas
    10 - 5 balsai (-ų)
Apklausos raštu metodas. (2016 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/apklausos-rastu-metodas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 09:59
×