Aplinka ir žmogus skaidrės


Skaidres apie zmogu. Žmogaus įtaka aplinkai ppt. Zmogaus itaka gamtai ppt. Žmogus ir aplinka skaidres. Zmogus ir aplinka ppt. Zmogaus poveikis aplinkai skaidres. Organizmai ir aplinka skaidres. Gyvenamoji aplinka.ppt. Žmogaus įtaka aplinkai skaidrės. Zmogus. skaidrės.

Literatūra. Aplinkos veiksnių poveikio ypatumai. Organizmų gyvenamoji aplinka. Ekologiniai veiksniai. Ekologiniai veiksniai. Abiotiniams veiksniams priklauso visų negyvosios aplinkos veiksnių visuma. Temperatūra kaip ekologinis veiksnys. Vanduo kaip ekologinis veiksnys. Šviesa kaip ekologinis veiksnys. Autotrofai dar skirstomi į fotoautotrofus ir chemoautotrofus. Homeostazės samprata.

Fiziniai veiksniai; 2.Cheminiai veiksniai; 3. Klimatiniams veiksniams: šviesa, krituliai, vėjo greitis, temperatūra; 4. Geografiniai: vietos; 5. Hidrologiniai: vandens srovės, bangavimas; 6. Dirvožeminiai: dirvožemio savybės.

Antagonistiniai santykiai yra tokie, kai dviejų skirtingų rūšių organizmai kenkia vienas kitam. Neantagonistiniai santykiai skirstomi į: 1) Neutralius, 2) Abipusiai naudingus, 3) Naudingus vienai rūšiai, bet nežalingus kitai.

Gyvybės procesai vyksta tol, kol neužšąla protoplazma, t.y. kol ląstelėse nesusidaro ledas.

Organizmai pasižymintys pastovia kūno temperatūra ir yra vadinami endotermais. Temperatūra palikoma dėl viduje gaminamos šilumos. Antrieji- „šaltakraujai“ vadinami ektotermais.

Fotoautotrofai: energiją gauna iš fotosintezės reakcijų chloroplastuose, naudojant saulės radiaciją.

Chemoautotrofai: energija gauna iš cheminių reakcijų. Pvz. bakterija Thiobacillus naudoja sieros junginius vandenyno dugne.

Klimatinės sąlygos kinta pagal trumpalaikius (paros) ir ilgalaikius (sezono, daugiamečius) gamtos ritmus.

Homeostazės terminu galima nusakyti bet kokios susireguliuojančios sistemos pusiausvyrą, kuri leidžia šios sistemos svarbius parametrus palaikyti leistinose ribose.

  • MS PowerPoint 1249 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (1356 žodžiai)
  • Ausrele
  • Aplinka ir žmogus skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Aplinka ir žmogus skaidrės. (2012 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinka-ir-zmogus-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:30
×