Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje esė


Aplinka , laikas ir erdvė globalioje epochoje. Literatūros šaltiniai. Vertinimo kriterijai Vertinimo kriterijai.


Šiandieniniame pasaulyje galime gan dažnai išgirsti žodį globalizacija. Tačiau ar visi žino kokia yra tikroji šio žodžio reikšmė? Yra tikrai nemažai žmonių, kurie naudoja šį žodį nežinodami jo tikslios reikšmės, bet kur ir bet kokiame kontekste.

Anot, Algimanto Liekio, globalizacija yra „galimybė matyti ir girdėti visą pasaulį, nuvykti į bet kurį Žemės kampelį; didėjantis darbo našumas ir prieinamumas prie visų tautų kultūros lobių“. Šitoks apibrėžimas yra siejamas su puikia galimybę aplankyti visą pasaulį, pažinti skirtingas kultūras, žmones, kalbas, gamtą, įvairių komunikacinių technologijų pagalba. Tačiau šiame apibrėžime galime įžvelgti tik teigiama globalizacijos pusę, nors pažiūrėjus į finansinių rinkų nestabilumą bei daroma žalą pačiam žmogui, galime teigti, jog globalizacija nėra vien tik teigiamas reiškinys.

Tūkstančius metų, tokio reiškinio kaip globalizacija niekas net nebuvo girdėję, visi gyveno kas sau ir visiems buvo gerai. Tačiau atsiradus naujovėms ir joms vis tobulėjant visi džiaugiasi, nes atsiranda daugiau laisvių, tampa lengvesnis darbas ir patogesnis gyvenimas, pasikeitė visuomenė. Žmonės jau yra taip „pasinėrę“ į globalizaciją, kad net nebepastebi kas vyksta aplinkui, kad tampa vis niūresni, viskas aplinkui erzina, vis sunkiau spręsti savo problemas, į viską atsakymų ieškome internete. Visuomenė yra labai sumaterialėjusi, nors dabar viskas yra labai pažangu, daugelis jaučiasi vieniši, vaikai vis sunkiau randa laiko draugams. Pažįstamos septynmetė dukra šiais metais parašė laišką Kalėdų seneliui: „Jeigu tu ištiesų esi, bent vienais metais atnešk man tai ko noriu, tokį telefoną kaip tavo meistrės“. Išpradžių tai žinoma kėlė juoką, bet pagalvojus rimčiau, jei pirmokai jau reikalauja tokių dovanų, aš nežinau kas bus toliau, juk būtų baisu įduoti vaikui tokį brangų daiktą, tai juk nėra žaislas. Tokie mano pastebėjimai rodo, kad globalizacijos procesas tikrai turi ir neigiamą pusę.

  • Ekologija Esė
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1438 žodžiai)
  • Kamilė
  • Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje esė
    10 - 3 balsai (-ų)
Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje esė. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinka-laikas-ir-erdve-globalioje-epochoje-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:42
×