Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje referatas


Literatūros šaltiniai. Vertinimo kriterijai Vertinimo kriterijai.

Sociologas - Zygmunt Bauman savo globalizacijos knygoje aptaria globalizacijos pasekmes žmogui ir atskleidžia prieštaringą jų poveikį žmogui, jo gyvenamajai aplinkai ir šalies kultūrai. Zygmunt Bauman knygoje aprašo turistų ir bastūnų temą, kaip šiuolaikiniame pasaulyje globalizacija veikia žmogų erdvės ir laiko kontekste. Turbūt pati svarbiausia sociologo aptariama tema yra šio laikmečio kultūrinė globalizacija – kultūrų maišymasis tarpusavyje, skirtingų kultūrų pažinimas. Zygmunt išskiria pasaulinio dydžio pasikeitimą, kuriam vykstant susidaro nauja pasaulinis socialinis pavaldumas.

„Turistai ir bastūnai“, knygos skyriuje yra išskirta keletas pagrindinių temų. Kalbama apie žmogaus mobilumą šiuolaikinėje visuomenėje. Zygmunt Bauman sako, jog šiuolaikiniame pasaulyje žmogus nuolatos juda ir tai nepriklauso nuo to ar jis fiziškai juda ar ne. Šiuolaikiniame pasaulyje atstumas nebėra didelė problema, jį galima paprastai ir sparčiai įveikti lėktuvu, traukiniu ar automobiliu. Bet žmogui norint ką nors aplankyti, sužinoti, ar pabendrauti - netgi nėra būtina palikti savo gyvenamosios vietos, nes televizorius, internetas, leidžia pabūti bet kurioje pasaulio vietoje. Atrodytų viskas nuostabu, kuomet atsiveria žmogui šitiek galimybių, bet šis procesas turi ir blogąją pusę. Kai kurie žmonės iš tiesų tampa „globaliais žmonėmis” , kiti tampa suvaržomi.

Aš sutinku su Zygmunto Baumano pateiktoms mintims. Globalizuotame pasaulyje sėkmingai keliauja ne tik žinios, informacija, materialiniai, finansiniai, žmogiškieji ištekliai, bet ir technologijos, patirtis, idėjos, kultūrinės, dvasinės bei kitokios vertybės, kurios gali būti panaudojamos kituose žemynuose ar pasaulio dalyse. Išties šiuolaikinis pasaulis yra judantis, labai greitas, besivaržantis, kuriam svarbus pinigų, ir naujovių (pagrinde technikos srityje) laikymasis. Dabartinio urbanizuoto pasaulio miestai atrodo visuomet aktyvūs, nes žmonės nuolat vaikosi pinigų arba tenkina savo malonumo ir naujų įspūdžių poreikį, taip kraudami pinigus nepaprastai didelėm beasmenėms bendrovėms, kurios apgaubusios visą pasaulį.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1327 žodžiai)
  • Dainora
  • Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje referatas. (2016 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinka-laikas-ir-erdve-globalioje-epochoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 09:27
×