Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje


Esė ,, Aplinka , laikas ir erdvė globalioje epochoje ” Savarankiškas darbas. Esė ,, Aplinka , laikas ir erdvė globalioje epochoje ”. Kalbos barjero. Vertinimo kriterijai Vertinimo kriterijai.

Globalizacija – tai šiuolaikiniame pasaulyje vykstančio proceso apibrėžimas, kurį daugelis žmonių kasdien naudoja norėdami apibūdinti būtent mūsų kartoje vykstančius pokyčius. Šie pokyčiai lyginant su mūsų tėvais, seneliais, proseneliais vis labiau ir labiau mus veikia. Pats globalizacijos terminas ypač išpopuliarėjo 1980-aisiais metais, kai žmogus įgavo vis daugiau laisvių: laisvė keliauti, laisvė pažinti kitas tautas, laisvė mokytis kalbas bei tobulėti tiek asmeniniame, tiek ekonominiame lygmenyje. Tokių pokyčių būtų galima išvardyti ir daugiau, bet svarbiausia yra tai, kad dabar mes turime pakankamai žinių, pinigų, gėrybių, kad galėtume laisvai bendradarbiauti su kitataučiais, mokytis iš jų, taip gerinti savo gyvenimo kokybę – pamatyti, daryti tai, apie ką prieš mus gyvenę žmonės galėjo tik pasvajoti.

Vis dėlto, tokiais informacijos mainais ne visi yra patenkinti. Kyla diskusijos, ar iš tiesų globalizacija yra toks jau geras reiškinys. Iš vienos pusės yra manoma, kad globalizacija – tai būdas tapti modernesniais, praturtėti, pasidalinti žiniomis ir informacija visame pasaulyje. Tačiau globalizajai prieštaraujanti pusė ją sieja su nusikalstamumo didėjimu. Dėl technologinių naujovių ir integruotų visuomenių šiais laikais „būti blogiečiu“ yra lengviau nei, sakykim, prieš 50 metų. Kai kurie net mano, kad terorizmas taip pat yra globalizacijos pasekmė. Taigi šioje esė, aš bandysiu išnagrinėti globalizacijos charakteristikas ir kokią įtaką jos daro mūsų gyvenimui.

Be fizinių kliūčių, nyksta ir ekonominės – muitai, ekonominiai varžtai, veiklos ribojimai; finansinės – materialios vertybės, pinigai juda visame pasaulyje, apmokestinimas mažėja; teisinės – teisinių sistemų vienodinimas, kurias skatina tokios organizacijos, kaip Jungtinių Tautų Organizacija, Europos Sąjunga ir kitos; ir, žinoma, kalbos barjero – jau nuo mažens vaikai mokomi kalbų, profesionalūs vertėjai visiems prieinami tiek elektroninių technologijų pagalba, tiek samdant šios profesijos atstovą.

Tai pat manau, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad mūsų pasaulį ypač keičia informacinės technologijos. Dabar net nebereikia išeiti iš namų, kad apsilankytum Afrikoje. Ją, sedėdamas patogiai prie savo rašomojo stalo, gali visą išnagrinėti ir kai siaučia sausros, ir kai pila lietus ar net pakilus smėlio audroms. Pora mygtukų paspaudimų ir tu tai jau matai savo kompiuterio vaizduoklyje. Taip pasireiškia vienas iš globalizacijos charakteristikų – vietos reikšmės nykimas. Informacinių technologijų procesai, tokie kaip interneto plėtra, skaitmenizacija suteikia galimybę „prieiti“ prie daugiau išteklių ir subjektų nepriklausomai nuo jų buvimo vietos; žmogui nebūtina skristi į Prancūziją, vykti į Sarbonos universitetą, kad ten keletą klausimų galėtų užduoti ten dirbančiam profesoriui – jis gali tą pačią informaciją gauti ir elektroniniu paštu, ir pasikalbėti „akis į akį“ pasinaudojus „Skype“ programa.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (2385 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evaluna
  • Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aplinka, laikas ir erdvė globalioje epochoje. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinka-laikas-ir-erdve-globalioje-epochoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 01:00
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo