Aplinkai nepavojingo gaminio ženklo suteikimas


Aplinkai nepavojingo gaminio ženklo suteikimas. Aplinkai nepavojingo gaminio ženklo istorija. Europos parlamento ir tarybos reglamentas dėl pakeistos Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos. Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos. Tikslai ir principai. Taikymo sritis. Aplinkosaugos reikalavimai. Ekologinio ženklo kriterijai bei vertinimo ir patikros. Reikalavimai. Darbo planas. Ekologinio ženklo kriterijų nustatymo tvarka. Ekologinio ženklo suteikimas. Ekologinis ženklas. Naudojimo sąlygos. Ekologinio ženklinimo skatinimas. Kitos ekologinio ženklinimo sistemos valstybėse narėse. Išlaidos ir mokesčiai. Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdyba. Kompetentingos institucijos. Konsultacinis forumas. Pažeidimai. Aplinkai nepavojingo gaminio ženklo (ANGŽ) suteikimo tekstilės gaminių grupei - dekoratyviniams audiniams (gobelenams, užuolaidoms, portjeroms) kriterijai. Literatūra.


gamintojų laisvanoriškumas, pasirenkant ženklinti ar neženklinti pagaminamus gaminius ar teikiamas paslaugas;

etiketėje, kaip informacija vartotojui. Šis ženklas gali būti vartojamas gaminio, kuriam jis suteiktas, reklamoje.

1977 m. Vokietijos Federacinė Respublika tapo pirmąja Europos šalimi, naudojančia aplinkosauginį gaminių ženklinimą. Ženklinimu naudojamas Jungtinių tautų grafinis simbolis stilizuota žmogaus figūrėlė apipinta laurų vainiku, vadinamas “Žydruoju angelu”. Vokietijoje gaminiams aplinkosauginis ženklas yra suteikiamas Gaminių kokybės ir ženklinimo instituto. Šalyje aplinkosauginis gaminių ženklas labai išpopuliarėjo:

1979 m. Buvo 48 gaminiai paženklinti aplinkosauginiu ženklu, tai 1996 m. jau daugiau nei 4000 gaminiu.

Sekdamos Vokietijos pavyzdžiu, gaminių aplinkosauginį ženklą pradėjo naudoti ir kitos Europos šalys: Austrija, Prancūzija, Nyderlandai, Čekija, Kroatija, Estija.

Šiaurės šalių Ministrų Tarybos (Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos bei Danijos) sprendimu, 1991 m. priimta bendra transnacionalinio aplinkosaugiinio ženklo sistema, kurios grafinis simbolis – stilizuotas gulbės atvaizdas. Šiuo ženklu paženklinta apie 50 gaminų. Ženklo suteikimas yra apmokamas užsakovas, tačiau Norvegijoje bei Estijoje gaminių aplinkosauginį

Azijoje taip pat populiarus aplinkosauginis gaminių ženklinimas. Tokias ženklinimo sistemas yra sukūrusios Indija, Kinija, Japonija, Pietų Korėja, Taivanis, Singapūras. Japonija išsiskiria tuo, jog ekologinis ženklas suteikia knygoms ar žurnalams, kuriuose nagrinėjamos aplinkosaugos problemos.

Savo gaminiams siekti suteikti atskiros valstybės ar transnacionalinį aplinkai nepavojingo gaminio ženklą gali pasirinkti patys gamintojai ar importuotojai. Renkantis, atsižvelgiama į tai, kurioje šalyje bus daugiausiai parduodam aplinkosauginiu ženklu paženklintų gaminių, nes tiek ženklo suteikimo procedūra, tiek ir jo naudojimas yra apmokestinami.

Europos parlamento ir tarybos reglamentas dėl pakeistos Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos

Ekologinis ženklas (toliau ženklas) ženklina produktus, kurie gali sumažinti neigiamus poveikius aplinkai palyginti su kitais tos pačios produktų grupės produktais, nepažeidžiant reguliavimo reikalavimų, taikomų produktams Bendrijos arba nacionaliniu lygmeniu. Bendrijos ekologino ženklo sistema reikalinga padėti vartotojams skirti produktus, kurių poveikis alinkai, per visą gyvavimo laiką, yra mažesnis. Taip pat ženklas turi infomuoti apie produktų aplinkosaugines savybes. Sistema turėtų būti taikoma svarbiems tiek vidaus rinkai, tiek aplinkos, produktams (įskaitant paslaugas) ir aplinkos veiksniams

Atsižvelgiant į mokslo ir technikos pažangą bei šioje srityje įgytą patirtį, ekologinio ženklo kriterijų nustatymo tvarka ir metodologija turėtų būti atnaujintos, kad būtų galima užtikrinti atitikimą šioje srityje atsirandančių atitinkamų tarptautiniu mastu pripažintų standartų. Ženklas turėtų būti paprasti, tiksli, neklaidinanti ir moksliškai pagrįsta informacija tais aplinkosaugos aspektais, į kuriuos atsižvelgiama suteikiant tą ženklą, siekiant palengvinti vartotojų pasirinkimą. Ženklo suteikimo procese turi būti stengiamasi užtikrinti našų išteklių naudojimą ir aukšto lygio aplinkos apsaugą. Ekologinio ženklo kriterijai bei vertinimo ir patikros reikalavimai turi būti nustatyti ir peržiūrėti Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdybos (EUEB). Europos sąjungos narės gali turėti ir naujas ekologinio ženklinimo sistemas, tačiau turi būti numatyta, kaip užtikrinti Bendrijos ekologinio ženklo ir kitų ekologinių ženklinimo sistemų Bendrijoje koordinavimą, kad būtų galima remti bendrus subalansuoto vartojimo siekius. Reikalinga užtikrinti Sistemos įgyvendinimo skaidrumą bei atitinkamų tarptautinių standartų atitikimą, siekiant, jog Sistema būtų prieinama ir joje galėtų dalyvauti ne tik Bendrijos šalių gamintojai ir eksportuotojai.

  • Marketingas Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2799 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tingiu
  • Aplinkai nepavojingo gaminio ženklo suteikimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Aplinkai nepavojingo gaminio ženklo suteikimas . (2017 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkai-nepavojingo-gaminio-zenklo-suteikimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:11
×