Aplinkos apsauga Europos Sąjungoje


Įvadas. Aplinkosapsauga. Biologinė įvairovė. Naudojami ištekliai. Vanduo. Oras. Atliekos. Lėšos ekologiškesnei es finansuoti. Išvados. Literatūros sąrašas.

Jei norime išvengti rimtų nemalonumų, kai ims trūkti gamtinių išteklių, kurių kiekis ribotas, turime iš pagrindų pertvarkyti ekonomiką. ES ne tik leidžia šiam tikslui siekti būtinus teisės aktus, bet ir padeda šviesti visuomenę, vykdyti mokslinius tyrimus ir teikia finansavimą. Įgyvendinami įvairūs ilgalaikiai planai ir laipsniški pokyčiai, pvz., skatinama vartoti ekologiškus produktus, buitinius prietaisus (pvz., skalbykles) ženklinti energijos naudojimo efektyvumo etiketėmis.

Norint patikimai apsaugoti bendus Europos vandens išteklius ir ekosistemas nuo taršos, šiukšlių ir klimato kaitos poveikio reikia suderintų ES lygmens veiksmų.

užtikrinti, kad visi Europos vandens telkiniai atitiktų minimalius švaros standartus;

Švarus vanduo – švari aplinka. ES labai aktyviai veikia oro kokybės srityje, ji yra nustačiusi griežtus standartus ir užsibrėžusi tikslus, kaip veiksmingai ir nedidelėmis sąnaudomis mažinti taršą įvairiais junginiais, pvz., sieros dioksidu, azoto dioksidu ir kitais oksidais, kietosiomis dalelėmis ir švinu. Nors bendros oro kokybės tendencijos ES yra neblogos, reikia ir toliau nenuleisti rankų.

Jei pirmiausia galėtume sumažinti naujų atliekų kiekį, jas šalinti iš karto taptų paprasčiau. ES ketina to siekti:

Tais atvejais, kai atliekų susidarymo išvengti nepavyksta, jos turėtų būti panaudojamos kaip antrinės žaliavos ir perdirbamos, todėl ES ragina tobulinti gamybos metodus ir ragina vartotojus reikalauti ekologiškesnių ir iš perdirbtų medžiagų pagamintų produktų bei tausesnių pakuočių.

Aplinkos ir išsaugojimo projektus ES iš esmės remia vykdydama programą LIFE, pagal kurią lėšos skiriamos ir ES, ir už jos ribų, potencialiose valstybėse narėse ir kitose kaimyninėse šalyse. Nuo 1992 m. pagal programą LIFE daugiau kaip 3000 projektų buvo skirta apie 2 mlrd.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 93 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1468 žodžiai)
  • Indre
  • Aplinkos apsauga Europos Sąjungoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Aplinkos apsauga Europos Sąjungoje. (2014 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-apsauga-europos-sajungoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:09
×