Aplinkos apsauga


Atmosferos apsauga referatas. Tai vadinama kisimasis i gamta. Maisto produktų tarša (erozija). Aplinkos apsaugos spera. Dirvozemio biologiniai indikatoriai. Atmosferos apsauga konspektas. Atmosferos apsauga skaidres.

Įvadas. Metodinio leidinio tikslai ir uždaviniai. Aplinkos apsaugą reglamentuojantys įstatymai ir teisės aktai. Aplinkos apsaugos aspektai, tikslai ir priemonės. Aplinkos apsaugą reglamentuojantys įstatymai ir teisės aktai. Aplinkosaugos reikalavimai žemės ūkio veiklai. Aplinkosaugos reikalavimai žemdirbystėje. Aplinkosaugos reikalavimai gyvulininkystei. Technikos priežiūros darbai ir aplinkos apsauga. Skystos atliekos ir nuotekos žemės ūkyje. Oro, vandens, dirvožemio, maisto produktų tarša. Atmosferos oras. Atmosferos teršimas. Globalinio atmosferos užterštumo poveikis klimatui. Lokalinis oro užterštumas ir jo pasekmės. transporto priemonių tarša. Vandens tarša ir jos pasekmės. Cheminiai vandens teršalai. Vandens apsauga nuo užterštumo. Vandens savaiminis išsivalymas ir vandens valymo įrenginiai. Cheminė ir fizinė dirvos degradacija. Dirvos erozija. Priemonės prieš vandens, vėjo eroziją. Pažeistų žemių panaudojimas. Maisto produktų tarša. Nitratai. Maisto priedai. Sunkieji metalai. Aplinkos biologiniai indikatoriai. Baigiamasis žodis ir užduotis įskaitai. Literatūra. Priedai.

Mokomosios medžiagos tikslas – suteikti žemės ūkio gamybos programos mokiniams pagrindinių žinių, apie aplinkos apsaugą, kad jie taptų sąmoningai į aplinką žiūrinčiais žmonėmis.

Maždaug prieš 12 000 metų žmonės pradėjo dirbti žemę ir auginti naminius gyvūnus. Anksčiau buvęs tik gamtos dalimi, žmogus pradėjo ją keisti. Kartu su industrine revoliucija, prasidėjusia apie 1750 metus, jo kišimosi į gamtą mastai tapo didesni, pokyčiai vyko sparčiau. Šiandien iš daugelio pavyzdžių žinome, kad:

•keisdami nusistovėjusią aplinkoje tvarką, sujaukėme gamtos tvarką ir harmoniją;

•savo veikla (pvz., teršdami ją) pakenkėme gamtai;

•mažiname gamtos išteklius.

Per pastaruosius 30 metų pamažu supratome, kad toliau taip kenkti gamtai nebegalima. Kenkdami jai bloginame ir savo, ir ateinančių kartų gyvenimą. Mes norime, kad Žemės ekosistemos vystytųsi natūraliai ir kad gamtos ištekliai nemažėtų ar nebūtų niokojami. Toks vystimasis, kai vienai žmonių kartai keičiant kitą gamtos ištekliai lieka nesumažėję arba nesugadinti, vadinamas tausojančiu vystymusi. Jeigu abejojame, ar mūsų kišimasis į gamtą nepadarys jai žalos, neturėtume apskritai to daryti. Tegul mūsų abejonės išeina tik į gera gamtai.

Leidinyje nagrinėjama, kaip dėl žmonių veiklos pažeidžiami aplinkos dėsningumai, kalbama apie aplinkos apsaugos problemas, priežastis ir pasekmes.

  • Microsoft Word 759 KB
  • 2012 m.
  • 80 puslapių (19661 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aadolis
  • Aplinkos apsauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Aplinkos apsauga. (2012 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-apsauga.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:02
×