Aplinkos apsaugos organizavimas (2)


Aplinkos apsaugos valdymo samprata, tikslai ir uždaviniai. Aplinkos apsaugos valdymo turinys.Ekologinių santykių reguliavimas. aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo planavimas. Aplinkos apsaugos priemonių koordinavimas. Vastybinio gamtos išteklių kadastro tvarkymas. Aplinkos monitoringas. Valstybinė aplinkos apsaugos kontrolė. Iii. Aplinkos apsaugos valdymo principai.

Aplinkos apsaugos veiksmingumas, jos tikslų bei uždavinių realizavimas, taip pat ekologinių normų įgyvendinimas reikalauja optimalaus ir nuolat funkcionuojančio aplinkos apsaugos valdymo aparato, kuris yra formuojamas nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygiais. Viena optimaliausių aplinkos apsaugos problemų – kaip sukurti optimalią aplinkos apsaugos sistemą.

Aplinkos apsaugos valdymas – tai vienas svarbiausių ekologinės teisės institutų, kurio normos reguliuoja valstybės institucijų veiklą organizuojant ekologinius santykius, kad būtų užtikrinta aplinkos apsauga ir racionalus gamtos išteklių naudojimas.

Lietuvos respublikos konstitucijos 54 straipsnyje yra sakoma, kad : “valstybė rūpinasi natūralios gamtinės aplinkos, gyvūnijos ir augalijos, atskirų gamtos objektų ir ypač vertingų vietovių apsauga, prižiūri, kad su saiku būtų naudojami, taip pat atkuriami ir gausinami gamtos ištekliai. ”.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2545 žodžiai)
  • Universitetas
  • Urte
  • Aplinkos apsaugos organizavimas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Aplinkos apsaugos organizavimas (2). (2012 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-apsaugos-organizavimas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 03:35
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo