Aplinkos apsaugos reglamentavimas Lietuvoje


Aplinkos aprašymas. Šiuo metu aktualiausios ekologinės problemos. Šiluminė tarša. Oro tarša. Mažėja miškai. Aplinką ginančios institucijos. Literatūros sąrašas.


Šiuo metu ši tema tampa vis aktualesnė. Mūsų gamta dėl žmogaus veiklos (besiplečiančių miestų, sunkiosios pramonės) vis labiau teršiama chemikalais, išmetamaisiais dūmais, dūmais iš fabrikų kaminų ir t.t. Dėl besąlygiško savanaudiško gerovės sau siekimo žmogus nesupranta kokią įtaką daro aplinkai ir ką palieka ateities kartoms. Dėl šių priežasčių imta labiau rūpintis mūsų aplinka. Dėl to, yra įstatymai, reguliuojantys tam tikras ūkio veiklas, taršumą ir t.t. Taip pat kuriasi vis daugiau draugijų, kuriose žmonės vienijasi, dalijasi mintimis ir stoja į kovą su gamtos negerbiančiais žmonėmis.

Tačiau tai dar nereiškia, kad mums į tai jau nėra ko kištis. Kiekvienas iš mūsų, kiekvienas asmuo, išmetęs šiukšlę į šiukšlių dėžę, o ne kur nors pakelėj jau prisideda prie aplinkos gerinimo, prie to, kad turėtume geresnę, gražesnę ir sveikesnę aplinką. Važiavimas į darbą dviračiu ar viešuoju transportu taip pat yra labai geras darbas gamtai. Mažiau išmetamųjų dūmų, mažiau anglies dioksido gauname kvėpuodami. Parkelyje pasodintas medelis užaugęs leis kvėpuoti grynesniu oru nei dabar.

Atrodo reikia tiek nedaug, kad prisidėtume prie aplinkos gerinimo, tačiau dar ne daugelis žmonių ryžtasi tam. Jaunimas, bijodami draugų ar bendraamžių reakcijos, dažnai nepripažįsta to, kad jiems rūpi gamta, kad nori jai padėti, todėl norėdami pritapti elgiasi ne taip, kaip norėtų iš tikrųjų. Tačiau šiuo metu džiugu girdėti, kad daugėja aktyvaus jaunimo, kuris nori ir prisideda prie mūsų visų aplinkos ir, netgi, sveikatos gerinimo.

Šiomis dienomis vis daugiau dėmesio skiriama aplinkai. Rengiamos įvairios akcijos, tokios kaip ,,Darom‘‘, žmonės skatinami rūšiuoti šiukšles, važinėti viešuoju transportu ar dviračiais, paremti daug išlaikymo kainuojančius kultūros paveldus ir saugomus objektus. Žinoma, be reglamentuojančių įstatymų ir institucijų išvis būtų chaosas.

Šiuo metu yra nemažai sąjungų, ginančių aplinką. Štai pavyzdžiui, įsikūrė Aplinkosaugos koalicija. Ji susikūrė su tikslu susivienyti su Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija, taip pat suvienyti žinias, patirtį ir išteklius tam, kad žmonės gyventų santarvėje su gamta. Bendras koalicijos pavadinimas – Aplinkosaugos koalicija. Ji siekia, kad:

  • Aplinka Aprašymai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Saule
  • 8 puslapiai (2203 žodžiai)
  • Aplinkos aprašymai
  • Microsoft Word 29 KB
  • Aplinkos apsaugos reglamentavimas Lietuvoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Aplinkos apsaugos reglamentavimas Lietuvoje. (2015 m. Gruodžio 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/aplinkos-apsaugos-reglamentavimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:07