Aplinkos apsaugos sistemos politika


Įvadas. Aplinkos apsaugos politikos teoriniai aspektai. Aplinkos apsaugos politikos samprata. Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugą reguliuojančių įstatymų ir teisinių aktų apžvalga. Aplinkos apsaugos principai ir sistema. Aplinkos apsaugos viešojo sektoriaus išlaidų aplinkai lietuvoje analizė. Aplinkos apsaugos finansavimas. Viešojo sektoriaus išlaidos aplinkos apsaugai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas – atlikti viešojo sektoriaus skiriamų išlaidų aplinkos apsaugai Lietuvoje analizę.

V. Stravinskienė (2004) teigia, kad aplinkos apsaugos esiminis ypatumas - reguliuoti žmogaus ir gamtos tarpusavio santykius, ieškoti būdų, kaip sumažinti neigiamą žmogaus poveikį gamtai. Aplinkos apsaugą galima apibūdinti ir kaip tarptautinių, valstybinių ir visuomeninių priemonių, skirtų nusistovėjusiems gamtos ir visuomenės ryšiams saugoti visumą, kur visuomenės poreikiai būtų tenkinami ne tik dabar, bet ir ateityje, kompleksą.

Analizuojant teorinius aplinkos apsaugos aspektus pastebima, kad nėra visuotinai priimtino aplinkos apibrėžimo. Kalbant apie aplinkos apsaugą susiduriama su terminų ,,gamtos apsauga“ ir ,,aplinkos apsauga“ reikšmių skirtumu. Termino ,,aplinkos apsauga“ prasmė yra platesnė (Baltrėnas ir kt., 1996):

Kai kurie autoriai (Daukšas, 2004; Baltrėnas ir kt., 1996) mokslinėje literatūroje pateikia tris aplinkos apsaugos vertinimo aspektus:

Ekologinis (ekologinės aplinkos apsaugos tikslas – užtikrinti žmonijai egzistavimą, o gyventojams – sveikas optimalias darbo, buities, poilsio ir bendravimo sąlygas. Norint išlaikyti sveiką aplinką, būtina palaikyti ekologinę pusiausvyrą biosferoje, jos komponentuose ir ekosistemose, tinkamai reguliuoti visuomenės veiklą. Šiuo metu aktualiausia ekologijos problema – mechaninio, cheminio, fizinio, biologinio ir vizualinio aplinkos teršimo likvidavimas arba sumažinimas iki leistino lygio).

Aplinkos apsaugos politika organizaciniu lygmeniu turi remtis tam tikrais politiniais veiksmais. Organizacijos vadovybė turi apibrėžti organizacijos aplinkos apsaugos politiką ir laiduoti, kad ji atitiktų jos veiklos, produktų ar paslaugų pobūdį, mastą ir jų poveikį aplinkai; apimtų nuolatinio gerinimo ir taršos prevencijos įsipareigojimus; apimtų įsipareigojimus laikytis atitinkamų aplinkos apsaugos įstatymų, reglamentų ir kitų reikalavimų, kuriuos organizacija pasižada vykdyti; nubrėžtų gaires, pagal kurias būtų nustatyti ir įvertinti aplinkos apsaugos tikslai ir uždaviniai; būtų įforminta dokumentais, įgyvendinta, prižiūrima ir visi darbuotojai būtų su ja supažindinti; būtų prieinama visuomenei.

1.2 Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugą reguliuojančių įstatymų ir teisinių aktų apžvalga

Mokesčių už gamtos išteklius įstatymas. Tikslas – didinti gamtos išteklių naudotojų atsakomybę už nacionalinio turto naudojimą, skatinti racionaliai ir taupiai jį naudoti

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (4285 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sima
  • Aplinkos apsaugos sistemos politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Aplinkos apsaugos sistemos politika. (2017 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-apsaugos-sistemos-politika.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 10:21
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!