Aplinkos chemija


Teorija. Tyrimų paklaidos. Praktiniai tyrimų rezultatai dažnai skiriasi nuo tikrosios analizuojamo dydžio reikšmės. Analizuojamo rezultato xi nukrypimas nuo tikrosios reikšmės xo vadinamas analizės absoliučiąją paklaida. Namų darbas. Matuojant chromo koncentraciją gauti rezultatai. Palyginti, kuri labaratorija dirba geriau, apskaičiuojant santykinį nuokrypį. Duoti duomenys. Skaičiavimai. Etaloninio mėginio koncentracija (mėginio tikroji reikšmė) yra lygi 1,32mg/l.

Kiekybinės cheminės analizės rezultatus galima įvertinti tik tuomet, kai yra žinomi bent keleta lygiagrečių tyrimų duomenys. Todėl analizė turėtų būti kartojama 3-8 kartus. Kiekviename iš bandymų gautos paklaidos dažnai skiriasi tiek tarppusavyje, tiek ir nuo tyriamojo dydžio tikrosios reikšmės. Tokių nukrypimų atsiradimo priežastys yra įvairios. Paklaidų pobūdis ir dydis daugiausiai priklauso nuo tyrimui parinktos metodikos, taip pat nuo analizei naudojamų prietaisų ir įtampos, tikslumo, tyrėjo patirties ir kruopštumo. Paklaidas savaip įtakoja ir kiekvienas iš šių, kiekybinės cheminės analizės etapų. Etapai:

Pagal savo pobūdį ir dydį, paklados yra skirstomos į atsitiktines, sistemines ir klaidas.

Atsitiktinė paklaida- dėl atsitiktinių veiksnių įtakos praktiniai analizės rezultatai apie tyriamojo dydžio tikrąją rezultato reikšmę lygiagrečiuose bandymuose išsisklaido pagal tam tikrus tikimybinius dėsnius. Šiems dėsniams paklūstantys nuokrypiai ir yra atsitiktinės paklaidos. Tyrimo duomenų atsitiktinė sklaida leidžia įvertinti svarbų analizės tikslumo rodiklį, rezultatų pasikartojimą.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (662 žodžiai)
  • Deividas
  • Aplinkos chemija
    10 - 7 balsai (-ų)
Aplinkos chemija. (2015 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-chemija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:43
×