Aplinkos ekologinis įvertinimas


Ekologijos referatas. Vilkaviškio rajono aplinkos ekologinis įvertinimas. Įvadas.Vilkaviškio miestelio bendra charakteristika. Aplinkos oro apsauga. Kraštovaizdžio apsauga. Saugomų teritorijų apsauga. Aplinkos poveikis žmogaus sveikatai. Ekologija mūsų namuose. Vilkaviškiečiai gali pasigirti. Poilsio ir lankytinos vietos. Vilkaviškio rajono nuotraukos. Išvados. Naudota literatūra.


1.Atmosfera niekada nebuvo idealiai švari, joje visuomet būdavo įvairių priemaišų. Atmosfera, intensyviai maišantis oro sluoksniams, užteršiama daug greičiau nei kitos biosferos dalys – hidrosfera ir ypač litosfera. Vilkaviškio oras yra labai užterštas, nes be gamyklų ir fabrikų dar pilna automobilių, kurie išmeta daug kenksmingų medžiagų, katilinių ir t.t. gaila, bet oro kokybė nėra stebima, nes nėra įrengta stebėjimo stočių. Eksplotuojamojo požeminio vandens ištekliai Lietuvoje yra palyginti aukštos kokybės ir tenkina higieninius reikalavimus. Vilkaviškyje švariausias vanduo yra Vilkaujos upėje. Labiausiai užteršta Kastinės upė. Vilkaviškyje nėra nei vieno ežero ar upės, kurie nebūtų užteršti. Manau, reikėtų apgalvot ir apsvarstyt veiksnius, kurie padėtų neteršti vandens. Reiktų išvalyti ar nusiurbti vandenį, imtis griežtesnių priemonių su teršėjais. Lyginant su 2002 metais nuotekų sumažėję ir vandens kokybė pagerėjusi.

2.Daug atliekų susidaro chemijos, metalurgijos, maisto, miško ir medžio apdirbimo bei kt. Pramonės įmonėse, žemės ūkyje, buityje. Jos būna skystos, kietos ir dujinės. Pastaruoju metu buitinių atliekų sudėtis keičiasi – gausėja plastmasės, popieriaus ir kartono atliekų, nes vartotojams vis daugiau pateikiama supakuotų maisto produktų. Ateityje visi sąvartynai turi būti projektuojami tik atlikus kruopščius geologinius, hidrogeologinis, geocheminius ir geografinius bei biologinius tyrimus. Norint nekliūdyti subtiliai veikti natūralioms jėgoms ir neteršti gamtos, būtina uždrausti naudoti dirbtines trąšas ir sintetines chemines augalų priemones. 2003 metais likviduoti paskutiniai nenaudojamų pesticidų židiniai Vilkaviškio rajono teritorijoje, pesticidų sandėlių neliko. Taip pat išvežus iš UAB „Vibrantas“ chemines medžiagas Vilkaviškio rajono agentūroje neliko nenaudojamų cheminių medžiagų. Radioaktyvių medžiagų nerasta. Pagerėjus atliekų apskaitai, palyginus su praėjusiais metais, 715 t sumažėjo nepavojingų atliekų. Medicininių atliekų, palyginus su 2002 metais, padaugėjo 0,4 t. Upelis aukščiau ir žemiau sąvartyno nežymiai užterštas nitratais ir fosfatais, padidėjo bendro azoto koncentracija, upelis nusenka, sulėtėja savaiminio apsivalymo procesas. Rekreacinėse ir saugomose teritorijose trūksta informacinių stendų, draudžiamųjų ženklų, neįrengti tualetai, persirengimo kabinos, laužavietės.

  • Ekologija Referatai
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (3098 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ekologijos referatai
  • Microsoft Word 1587 KB
  • Aplinkos ekologinis įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Aplinkos ekologinis įvertinimas. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/aplinkos-ekologinis-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:25