Aplinkos ekonomika ir teisė


Referatas aplinkosauga ir ekonimika. Aplinkos kastu ir naudos analizė. Kaip mes saugone aplinka?. Gamtos išteklių ir aplinkos ekonomika kospektai. Tarptautinė aplinkos apsauga. Atmosferos oro naudojimo teise ir apsauga. Aplinkosaugos teises magistras. Aplinkos teisės. Ekonomine aplinkosaugos teise. Aplinkos apsaugos teisė. konspektas.

Įvadas. Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga. Svarbiausi tarptautinės teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą. Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga europos sąjungoje. Svarbiausi europos sąjungos teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą. Aplinkos oro ir vandens išteklių naudojimas ir apsauga lietuvoje. Svarbiausi tarptautinės teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą lietuvoje. Gyvūnijos ir augalijos išteklių naudojimas ir apsauga lietuvoje. Svarbiausi tarptautinės teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą lietuvoje. Atliekų tvarkymas lietuvoje. Svarbiausi tarptautinės teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą lietuvoje. Lietuvos respublikos teisės aktų sistema. Ekonominių ir administracinių priemonių naudojimas aplinkosaugoje lietuvoje. Mokesčiai už gamtos išteklius ir taršą. Svarbiausi lietuvos teisės aktai. Aplinkos ekonominio vertinimo metodai. Kaštų ir naudos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Aplinka suprantama kaip gamtoje funkcionuojanti tarpusavyje susijusių elementų (žemės paviršiaus ir gelmių, oro, vandens, dirvožemio, augalų, gyvūnų, organinių ir neorganinių medžiagų, antropogeninių komponentų) visuma bei juos vienijančios natūraliosios ir antropogeninės sistemos. Švari ir sveika aplinka, neužteršta gamta yra didžiausias žmonijos turtas, tai būtina sąlyga žmonijos išlikimui ir egzistavimui. Nuo to, kaip mes saugome gamtą, naudojamės jos teikiamomis gėrybėmis, puoselėjame ir tausojame aplinką, priklauso mūsų visų ateitis. Todėl mes ją turime saugoti nuo fizinio, cheminio, biologinio ar kitokio neigiamo poveikio ar padarinių. Norint rasti optimalią žmogaus ir gamtos sąveika, būtina geriau žinoti gamtos reiškinių dėsningumą, ugdyti ekologinį mastymą, kad būtų aišku, ką ir kaip reikia saugoti. Vertinant aplinkos kokybę, reikėtų atsižvelgti į pagrindinius aspektus – ekonominį (racionalų gamtos išteklių naudojimą), ekologinį ir socialinį (demografinius pokyčius).

Vienas iš skiriamųjų aplinkos apsaugos politikos bruožų yra tas, kad aplinkos apsaugos politika daugiausia dėmesio skiria visuomenės ir gamtos tarpusavio santykiams. Aplinkos apsaugos politika aprėpia daugelį šių santykių sudeda¬mųjų dalių: globalinėmis tapusias aplinkos problemas –klimato kaitą, biologinės įvairovės mažėjimą, atmosferos ozono sluoksnio plonėjimą, gyvosios ir negyvosios gamtos išteklių naudojimą ir apsaugą, įvairias oro, vandens, dirvožemio taršos formas, išteklių mažėjimą.

  • Microsoft Word 303 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (8131 žodžiai)
  • Universitetas
  • Krist
  • Aplinkos ekonomika ir teisė
    10 - 1 balsai (-ų)
Aplinkos ekonomika ir teisė. (2012 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-ekonomika-ir-teise.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 15:09
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo