Aplinkos faktorių įtaka bruksizmui


Aplinkos faktorių įtaka bruksizmui. Darbo tikslas Išanalizuoti kokie aplinkos faktoriai turi įtakos bruksizmui. Bruksizmas. Bruksizmo sukelta žala paveikia visas stomatognatinės sistemos dalis dantis. Etiologija. Bruksizmą sukeliantys faktoriai. Bruksizmas yra susijęs su miego sutrikimais. Paplitimas tarp skirtingo amžiaus grupių ir lyties. Miego bruksizmas tarp lyčių paplitęs panašiai. Vaikų bruksizmas. Bruksizmas paplitęs tarp vaikų kurie turi miego sutrikimų. Montaldo (2012) tyrė pasyvaus rūkymo įtaką bruksizmo atsiradimui vaikams. Stresinis darbas. Tyrimai rodo, jog su darbu susijęs stresas gali sukelti bruksizmą. Psichinės ligos. Tyrimais įrodyta. Išvada. Taigi bruksizmą. Literatūra.


Darbo tikslas : Išanalizuoti kokie aplinkos faktoriai turi įtakos bruksizmui.

Bruksizmo sukelta žala paveikia visas stomatognatinės sistemos dalis: dantis , periodontą, smilkininio apatinio žandikaulio sąnarį (SAŽS), kramtymo raumenis. Tyrimai su vaikais parodė, kad nėra statistiškai patvirtinto skirtumo tarp mergaičių ir berniukų. (Murali ir kt.,2015).

Bruksizmą sukeliantys faktoriai yra skirstomi į dvi grupes: Periferiniai faktoriai (morfologiniai) Centriniai faktoriai (patofiziologiniai ir psichologiniai); (Jonsgar ir kt., 2015).

Bruksizmas yra susijęs su: miego sutrikimais, įvairių medikamentų ir narkotikų vartojimu, rūkymu, alkoholio vartojimu, patirtomis traumomis ir ligomis. Rūkančių žmonių bruksizmas nustatomas 2 kartus dažniau, nei pas nerūkančius žmones (Quadri ir kt., 2015).

Miego bruksizmas tarp lyčių paplitęs panašiai. Miego bruksizmo pradžia gali būti jau nuo1 metų amžiaus, kai išdygsta pirmieji pieniniai kandžiai. Paplitimas tarp vaikų 14-20 procentų. Tarp suaugusių, kuriems virš 60 metų tik 3 proc. (Reddy ir kt., 2014). Tarp vaikų bruksizmo paplitimas gana didelis, jis dažnai siejamas su miego sutrikimais(Maurits ir kt., 2012).

Bruksizmas paplitęs tarp vaikų kurie turi miego sutrikimų. Vaikai, kurie turėjo bruksizmą skundėsi žandikaulio skausmais ryte (Maurits ir kt., 2012). Moksliniai tyrimai pagrindė, kad vaikai, miegantys mažiau nei 8 val. per naktį yra labiau linkę turėti naktinį bruksizmą.

  • MS PowerPoint 62 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (712 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kamile
  • Aplinkos faktorių įtaka bruksizmui
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aplinkos faktorių įtaka bruksizmui. (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-faktoriu-itaka-bruksizmui.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 05 d. 23:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo