Aplinkos ir žmogaus sauga


Aplinkos ir zmoniu sauga. Zmogaus ir aplinkos sauga. Aplinkos ir zmogaus sauga referatas. Aplinkos zmogaus sauga. Zmogaus ir aplinkos saugos reikalavimai uab. Aplinkos ir zmoniu sauga praktinis darbas. Zmoniu ir aplinkos sauga. Aplinkos ir zmoniu sauga savarankiskas. Aplinkos ir zmoniu sauga savarankiskas kokios yra darbdavio. Aplinkos ir zmoniu sauga praktiniai darbai.

Įvadas. Bendrieji darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos darbų saugos srityje. Darbdavių ir darbuotojų teisės darbų saugos srityje. Darbų saugos kontrolės formos. Atsakomybės formos, pažeidus darbų saugos reikalavimus. Nelaimingi atsitikimai darbe. Profesinės ligos. Darbo ir poilsio laikas. Išvados. Naudota literatūra.

Darbuotojų saugos problema ypač aktuali, nes, pažeidžiant šios sistemos pagrindus, žmonėms padaroma ne tik moralinė žala, bet dažnai ir žala sveikatai, kartais sukeliamas pavojus jo gyvybei. Teisiniu požiūriu įvertinti tokius įstatymo, dažnai net konstitucinių garantijų pažeidimus yra nelengva,nes tiek darbdavys, tiek darbuotojas stengiasi konfliktinę situaciją interpretuoti savo naudai.

Atliekant prevencinį darbą, dažnai susiduriama su lengvabūdiška tiek darbdavio, tiek darbuotojų nuostata, tikintis laimingos pažeidimo baigmės.

Norint užtikrinti darbuotojų saugos teisinį reguliavimą, būtina gerai išmanyti įstatymus ir poįstatyminius aktus, su šia sritimi susijusius nutarimus.

Taigi mano referato tikslas – supažindinti su darbuotojų saugos darbe teis. Saugos ir sveikatos taisyklės statyboje (toliau - taisyklės) nustato būtinus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus atliekant statybos darbus, nurodytus darboviečių įrengimo statybvietėse nuostatų priede.

Darbdaviai, vykdydami statybos darbus ir rengdami įmonės norminius dokumentus, turi vadovautis darboviečių įrengimo statybvietėse nuostatais, darbo įrenginių naudojimo bendraisiais nuostatais, darbuotojų aprūpinimo asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis nuostatais, saugos ir sveikatos apsaugos ženklų naudojimo nuostatais, šiomis taisyklėmis ir kitais galiojančiais darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktais, techniniais reglamentais, standartais, metodiniais nurodymais.

Taisyklės neapriboja darbdavių teisės priimti ir taikyti griežtesnius reikalavimus, garantuojančius geresnę bei efektyvesnę darbuotojų saugą ir sveikatą.

Šių taisyklių sąvokos atitinka sąvokas ir apibrėžimus, naudojamus galiojančiuose darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktuose.

Prieš statybos darbų pradžią veikiančios įmonės teritorijoje statybos rangovas(-ai) ir įmonės vadovas privalo įforminti aktą - leidimą (1 priedas), kuriame turi būti numatytos priemonės, užtikrinančios darbų saugą.

Prieš statybos darbų pradžią ir darbų eigoje statybvietėje turi būti nustatytos (nustatomos) pavojingos zonos, kuriose nuolat veikia arba gali veikti (atsirasti) rizikos veiksniai.

Pavojingoms zonoms, su nuolat veikiančiais pavojingais ir/arba kenksmingais veiksniais, priskiriamo. Kuriose pavojingų ir/arba kenksmingų medžiagų koncentracija darbo aplinkos ore gali viršyti ribines vertes.

Pavojingoms zonoms, kuriose gali veikti (atsirasti) pavojingi veiksniai, priskiriamos vietos (2 priedas).

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (4350 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytenis
  • Aplinkos ir žmogaus sauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aplinkos ir žmogaus sauga. (2011 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-ir-zmogaus-sauga.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 06:55
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo