Aplinkos ir žmonių sauga konspektas


Įvadas. Teisinis darbuotojų saugos ir sveikatos reglamentavimas. Teisiniai darbuotojų saugos ir sveikatos pagrindai. Profesinės saugos ir sveikatos organizavimas įmonėje. Pavojingi ir kenksmingi gamybiniai veiksniai. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, atestavimas ir instruktavimas. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Darbo ir poilsio laikas. Klausimai sanvikontrolei. Darboviečių gamybinė bazė. Darboviečių įrengimo bendrieji nuostatai. Autotransporto įmonių gamybinė bazė. Įmonės teritorija. Plovimo patalpos. Automobilių techninės priežiūros ir remonto patalpos. Pagalbinių skyrių patalpos. Sandėliai. Sanitarinės-buitinės patalpos. Automobilių laikymo patalpos. Vandentiekis ir kanalizacija. Automobilių techninės priežiūros ir remonto įrenginiai, prietaisai ir įrankiai. Saugos ir sveikatos apsaugos ženklai. Darbo higiena. Meteorologinės darbo aplinkos sąlygos. Kenksmingosios cheminės medžiagos. Vėdinimas. Darbo zonų apšvietimas. Šildymas. Triukšmas.

Lietuvos Respublikos Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas įpareigoja darbdavius gerinti darbuotojų saugą ir sveikatą, aprūpinti darbuotojus patikimomis saugos ir asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis, mokyti darbuotojus saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų. Visame pasaulyje ir Lietuvoje labai aktuali gamtos apsauga. Šie dalykai yra labai aktualūs automobilių transportui, kurio sitemoje turėtų dirbti Kauno technikos kolegijos absolventai. Kad jie tinkamai galėtų vykdyti iškilusius uždavinius, yra numatytas Aplinkos ir žmonių saugos dėstomas dalykas.

Moduliui įsisąvinti labai trūksta literatūros. Dėl to yra parengtas šis konspektas.

Rengiant konspektą, autorius vadovavosi galiojančiais darbuotojų saugos ir sveikatos, gamtos apasugos įstatymais, higienos, gaisrinės saugos ir kitomis normomis bei esama literatūra.

  • Sauga Konspektas
  • Microsoft Word 2504 KB
  • 2013 m.
  • 32 puslapiai (10238 žodžiai)
  • Marius
  • Aplinkos ir žmonių sauga konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Aplinkos ir žmonių sauga konspektas. (2013 m. Spalio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-ir-zmoniu-sauga-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:11
×