Aplinkos Sauga kursinis darbas


Įvadas. Švaresnes gamybos raida. Pasyviosios aplynkos apsaugos strategijos. Reaktyviosios aplinkos apsaugos strategijos „vamzdžio galo” metodai. Pro aktyviosios (prevencinės) aplinkos apsaugos strategijos švaresnė gamyba. Atliekų tvarkymo politika ir strategija Lietuvoje. Išvadas. Literatūra.


Būdinga mūsų laikui ypatybė yra globalizacijos ir žmogaus poveikio gamtinei aplinkai problemos, kurios yra lydimos didėjančia intensifikacija, bei neigiamų pasekmių globalizaciją, atsiradusių dėl šių problemų. Ir jeigu anksčiau žmonija turėjo lokalines ir regionines ekologines krizes, kurios galėjo sukelti civilizacijos mirtį, tačiau nesutrukdė tolesnės žmonijos vystymui apskritai, bet dabar esamą aplinkos situacija gali sukelti globalinį ekologinį žlugimą. Nes šiuolaikinis žmogus naikina visą holistinį biosferos funkcionavimą. Krizės taškų kaip probleminėje taip ir erdvinėje prasmėje atsiranda vis daugiau, ir jie yra glaudžiai susiję, susidarant vis dažniau atsirandantį tinklą. Šios aplinkybės ir leidžia kalbėti apie pasaulinę aplinkos krizė, bei ekologinės katastrofos grėsme.

Politika ir strategija atliekų srityje yra labai svarbios, nes jos yra teisės aktų pagrindas ir kuriamoji jėga. Aplinkos apsaugos problemos (tarša ir išteklių išeikvojimas) bei pasikeitęs visuomenės požiūris į aplinką sąlygojo paradigmos pasikeitimą – nuo „išmetančios visuomenės“ prie uždaro rato strategijos. Šios strategijos sudėtinės dalys yra atliekų hierarchijos įvedimas, gamintojų atsakomybė, perdirbimo tikslų nustatymas ir principas „teršėjas moka“. Atliekų tvarkymo grandinėje pirmiausia – atliekų prevencija, tada – atliekų utilizavimas ir tik kaip paskutinioji galimybė – atliekų šalinimas 

Dėl didėjančios aplinkos taršos prasidėjo masinis judėjimas, kuris nukreiptas apsaugoti gamtą. Daugelis šalių atlieka valstybinės aplinkos apsaugos politikas, kurios nukreiptos į elgesį su gamtą. Ši veikla apima aplinkos apsaugos įstatymus ir aplinkosaugos organizacijų sukurymą. Šiuo metų sukurtos tarptautinės programos, kurių tikslas yra apsaugoti aplinką. Jungtinių Tautų Organizacija turi specialią programą, atliekančią visas funkcijas susijusias su aplinkosauga - UNEP (United Nations Environment Programme), bei kurį jungia visas šalis.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1772 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurij
  • Aplinkos Sauga kursinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Aplinkos Sauga kursinis darbas. (2016 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-sauga-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 23:19
×